Başakşehir İzcileri Bolu Kış Kampında

Son Güncelleme: 14 Şubat 2015 - 11:42 0 Yorum Yazar:

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından Bolu Başalan Yaylası’nda 1 -7 Şubat arasında düzenlenen kış milli kampına Başakşehir’den 30 izci ve 5 lider de katıldı.

Bolu Kış KampıBaşakşehir Belediyesi İzcileri kampta yurt içi ve yurt dışından 200 izci ile beraber 1 hafta boyunca eğitim aldı.

İzciler kar mağarası yaptı

Zorlu şartlarda mücadele eden izciler öncelikle soba yakmayı ve yemek yapmayı öğrenip hayatlarını idame ettirdiler. Sonrasında izciler eğitimlerde tek kibritle ateş yakma, izci düğümleri, izci oyunları, teknik izci işaretleri, balta-bıçak kullanma eğitimi, şifreleme, dağcılık malzemelerini tanıma, odun kırma eğitimi, arama kurtarma, sırt ve çıkış çantası kullanımı gibi temel izcilik eğitimlerini aldılar. Ayrıca kızak yapımı, kızakla kayma, karda yürüyüş kuralları, izci simidi yapımı, kış şartlarında barınma ve konaklama, karda çadır kurma teknikleri, kar mağarası yapımı, kardan heykel yapımı gibi özel eğitimler de aldılar.

İzciler, Türkiye’nin diğer şehirlerinden ve yurt dışından KKTC, Lübnan, Ürdün gibi ülkelerden gelen izcilerle de arkadaş olma fırsatı buldu. İzciler her akşam yaktıkları kamp ateşi etrafında beraber eğlendiler.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir İzcileri Bolu Kış Kampında ile Benzer Yazılar:

14 Şubat 2015 Saat : 11:42

Başakşehir İzcileri Bolu Kış Kampında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------