Başakşehir İzcileri İlk Kamp Ateşini Yaktı

Son Güncelleme: 24 Haziran 2014 - 1:45 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi’nin 4 yıldır geleneksel olarak düzenlediği ve her yıl 2.500 çocuğun katıldığı İzcilik Kampı’nın bu yılki ilk kamp ateşi yakıldı.

izci kampıBaşakşehir’de ikamet eden 09-15 yaş grubu çocukların katılabildiği İzcilik Kampı’nın ilk grubunun bir haftalık kampı başladı. Şamlar Ormanı’nda bir hafta boyunca hem profesyonel izcilerden izcilik eğitimi alıp hem de doğayla daha yakından tanışma imkânı bulan İzciler bu yılın ilk kamp ateşini de yaktılar. Yaklaşık 300 çocuğun katıldığı kampa Başakşehirli İzcilerin yanı sıra Akçakale Mülteci Kampı’ndan gelen Suriyeli çocuklar ve İstanbul’daki 100 Suriyeli çocuk da katıldı. Başakşehir Şamlar Tabiat Parkında 50 dönümlük bir arazide yapılan özel tesiste eğitim alan izciler bu yıl misafirleri olan Suriyeli Mülteci çocuklarla birlikte yaktıkları kamp ateşinin etrafında eğlendiler, şarkılar söyleyip oyunlar oynadılar.kayasehiristanbul.net

At biniciliği ve okçuluk da eklendi

Doğada yaşam, Flying Fox, Tırmanma, Binicilik, Okçuluk, Bisiklet, Pentatlon, Oryantiring, İlkyardım, Telsiz ve pusula kullanımı, gece yürüyüşü, düğüm atma, hayvanlardan korunma hakkında eğitimlerin verildiği kampta küçük izciler çevreye, zorlu yaşam koşullarına dair bilgileri pratik olarak uygulama imkânı da buluyorlar. Şamlar Ormanında her yıl yeni aktivitelerin başlamasıyla daha da renkli hale gelen İzci Kampına bu sene de Okçuluk ve At biniciliği eğitimleri de eklendi. Birer hafta süren kamplarda öğrenciler; tabiatla uyumlu yaşamayı öğrenirken, zihinsel, fiziksel, ruhsal, sosyal, duygusal ve karakter gelişimine de katkı sağlanıyor.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir İzcileri İlk Kamp Ateşini Yaktı ile Benzer Yazılar:

24 Haziran 2014 Saat : 1:45

Başakşehir İzcileri İlk Kamp Ateşini Yaktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------