Başakşehir İzcilik Kampı Başlıyor

Son Güncelleme: 31 Mayıs 2014 - 8:43 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi, Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlenen izcilik kampı başlıyor. İzcilik Kampı için başvurular 2 Haziran’dan itibaren Belediye internet sitesinden yapılabilecek.

izci kampı 250’şer kişilik gruplar halinde İzcilik Kampı’na katılacak olan Başakşehirli çocuklar Şamlar Ormanı’nda profesyonel eğitmenlerden izcilik eğitimi alacak, doğayla daha yakından tanışma imkanı bulacaklar. Ayrıca kampta izciler doğadaki zorlu yaşam koşullarında yaşama ile ilgili edindikleri bilgileri Şamlar Ormanında uygulama imkanı da bulacaklar.

Bu yıl okçuluk ve binicilik de var

İzcilik kampı çerçevesinde çocuklara; çadır kurma, balta-bıçak kullanma, ritim, tiyatro, bisiklet, tırmanma, düğüm atma, teknik iz işaretleri, çevre bilinci, trafik, ilk yardım, arama-kurtarma, gece yürüyüşü, pusula, telsiz kullanma, hayvanlardan korunma hakkında bilgiler verilecek. Başakşehir Belediyesi İzcilik kampına her yıl yeni faaliyetler de ekleniyor.kayasehiristanbul.net

Bu yıl izcilik kampında binicilik ve okçuluk eğitimi de yer alacak.  Böylelikle çocuklar aldıkları eğitimlerle bir taraftan bilinçleniyor, bir taraftan da karşılarına çıkacak zorluklarla nasıl başa çıkacaklarını da öğrenmiş oluyorlar. İzcilik kampına grup olarak alınan çocukların eğitimi bir hafta sürecek. Oldukça yoğun bir ilginin beklendiği kampa başvurular 02 Haziran’da Başakşehir Belediyesi internet sitesinden yapılabilecek.

Başvuru için:

http://basaksehir.bel.tr/basvuru/izci


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir İzcilik Kampı Başlıyor ile Benzer Yazılar:

31 Mayıs 2014 Saat : 8:43

Başakşehir İzcilik Kampı Başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------