Başakşehir Kız İmam Hatip Okulu’nun park alanına yapıldığı iddiası

Son Güncelleme: 27 Mart 2015 - 12:22 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Kız İmam Hatip Okulu Platformu, okulun projesinin; hazırlık aşaması, ihale süreci ve inşaata geçiş safhalarında tüm yasal zorunluluklara haiz olduğunu, ilgili imar planlarına aykırı hiçbir hususun bulunmadığını bildirdi.
Başakşehir Anadolu Kız İHLPlatformdan, Başakşehir Göçmen Konutları yakınlarındaki Kız İmam Hatip Okulu’nun park alanına yapıldığını iddia eden vatandaşlarla polis arasında yaşanan arbede üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Başakşehir’de ihtiyacı sıklıkla dile getirilen bir eğitim kurumu Başakşehir Kız İmam Hatip Okulu’nun yapımına başlandığı hatırlatılan açıklamada, okulun, çevreci yapısı ve modern donanımıyla eğitimde standartları yükselteceği kaydedildi.

İstanbul Valiliği, İstanbul Ticaret Odası ve Başakşehir Belediyesi tarafından projelendirilen okulun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planında özel eğitim alanı olarak tescil edilmiş arsa üzerinde inşa edildiği belirtildi.

Açıklamada, okulun, inşaat alanının hemen yanındaki koruluğu, alandan taşınacak ağaçlarla daha da zenginleştirecek bir projeyle inşa edildiği aktarılarak, okulun ayrıca sağlık, spor ve sosyal amaçlı ilave donatılarıyla da bölgenin kentsel dokusuna katkı sağlayacağı vurgulandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Kız İmam Hatip Okulu’nun park alanına yapıldığı iddiası ile Benzer Yazılar:

27 Mart 2015 Saat : 12:22

Başakşehir Kız İmam Hatip Okulu’nun park alanına yapıldığı iddiası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------