Başakşehir Stadına Kavuşuyor

Son Güncelleme: 24 Şubat 2012 - 4:06 2 Yorum Yazar:

6 yıldır Süper Lig’de mücadele eden ve bugüne kadar maçlarını Olimpiyat stadında oynamak zorunda kalan İ.B. Belediye spor bir yıl sonra kendi stadına kavuşuyor.

2013 FIFA U20 DÜNYA KUPASI İLE AÇILACAK 

Uzun süredir İstanbul Belediyesinin gündeminde olan projenin mimarlık konsept çizimleri Arima Mimarlık tarafından yapıldı. Şirketin proje ile ilgili dün gerçekleşen sunumuna Belediyespor’luların yanı sıra futbol federasyonu yetkilileri de katıldı.

Büyükşehir Belediyespor Başakşehir Stadyumu ve Spor kompleksi adını taşıyacak olan projenin ihalesi bu ay sonuna kadar yapılacak. Başakşehir Stadı en geç 2013 yılı mayıs ayına kadar tamamlanmış olacak.

Nedeni 2013 yılında Türkiye’de oynanacak olan U20 Dünya Kupası maçları için stadın FIFA’ya bildirilmesi. Bu şampiyonanın yarı final karşılaşması bu stada yapılacak. Final maçı ise Türk Telekom Arena’da olacak.

KOMPLEKSTE NELER VAR

Spor kompeksinin içinde 14.500 kişi kapasiteli bir stadın yanı sıra üç ayrı nizami antrenman sahası olacak. Ayrıca içine bir alışveriş merkezi yapılacak. İ.Belediyspor’un Langa’daki mevcut antrenman tesisleri ve Haliç’te bulunan alt yapısı buraya taşınacak. Ayrıca bu stad ve antrenman sahaları genç milli takımlar tarafından kullanılacak.

Stadların inşaat alanı 37.925 metre kare üzerinde gerçekleşecek. Başakşehir Stadı ile ilgili toplantıda kulübü İ.Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar temsil etti.

Dizar, stadın bir yıl içinde tamamlanacağını belirterek, “Bir yılı geçmemeli çünkü burada Dünya Kupası yarı final maçlarından biri oynanacak, bu şekilde planlama yapıldı. Konsetp çizimleri yapıldı. Biz isteklerimizi ve düşüncelerimizi söyledik. Teknik anlamda. İstanbul çok kısa bir sürede çok şık ve şirin bir stada hatta spor kompleksine kavuşmuş olacak” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Stadına Kavuşuyor ile Benzer Yazılar:

24 Şubat 2012 Saat : 4:06

“Başakşehir Stadına Kavuşuyor” için 2 Yorum

  1. selim dedi ki:

    çok şükür

  2. ERDOĞAN TAŞKIRAN dedi ki:

    yapımına başlanan bu mükemmel spor kompleksi büyük bir ihtiyacı da yerine getirecektir.Bu tesisin bitirilmesi en geç 2013 yılındadır. Bu tesislere giden yolların tamamını bitirmeden bu tesisi açmayınız.
    Ben bir TFF temsilcisi olarak maç atanması halinde olimpiyat stadı gibi sağlıklı ve daha kısa zamanda gidemeyeceksem.o zaman benm de yapacağım görevlerimi iyi yerine getiememiş olurum.
    Lütfen bağlantı yollarının tamamı bitirilmeden tesisi açmayınız ya da TFF’ye ricam maç ataması yapmasınlar.Teşekkürler…

Başakşehir Stadına Kavuşuyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------