Başakşehir’de ev fiyatları % 27 arttı

Son Güncelleme: 24 Mart 2015 - 9:40 0 Yorum Yazar:

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Başakşehir’in İstanbul’da sürat ile devam eden alt bina projelerine hane sahipliği yapması dolayısıyla Avrupa yakasının yükselen yaşam alanları arasında öne çıktığını belirtiyor.

başakşehirBAŞAKŞEHİR’DE FİYATLAR ARTIYOR
Yazıcı, mega projeler olarak adlandırılan 3. Havalimanı , 3.Köprü ve Kanal İstanbul’un Başakşehir’de fiyatları nihayet 1 senede %27 arttırdığını diyor . Son 2 senelik kümülatif artışın ise %47’lere ulaştığını belirtiyor. Başakşehir’in mega projeler tamamlanana kadar en çok fazla bedel artışı beklenen bölgeler arasında ilk 5’e girebileceğini açıklayan Yazıcı; “Projeler tamamlandığında ise, kısımda fiyatların olağan seviyelere gelmesini, demek oluyor ki en yüksek enflasyon oranı miktarında yükselişe devam etmesini bekliyoruz. Bunun dışında kısımda henüz proje halinde olan Bio İstanbul projesi var. Sağlık kampüsü olarak planlanan bu projede eğitim-araştırma birimleri, uzmanlaşmış tıbbi birimler ile tıbbi hizmetler dışında konaklama, konferans ve kültür merkeziyle ticari birimler de bulunacak. Bu kampüsün de bölgedeki yerli-yabancı turizmini bir hayli etkileyeceğini düşünüyoruz” olacak şekilde konuşuyor.

Yerleşim alanı olarak İstanbul’un en çok büyük ilçesinin Başakşehir olduğunu ifade eden Yazıcı, ilçe genelinde satılık hane projelerinin birçoğu TOKİ, Emlak Konut ve Kiptaş tarafından inşa edilmişken, nihayet senelerde mega projelerle beraber kısımda markalı ev projelerinin de görüldüğünü kaydediyor. Yazıcı, ekonomik seviyesi orta, orta-üst olan sınıfın tercih ettiği bir bölge olan ve arsa stoku açısından nispeten zengin bölgeler arasında bulunan Başakşehir’de ev projelerinin sürat ile devam edeceğini de belirtiyor.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BİTMEDEN YATIRIM YAPILMAMALI

Bölgenin gelecek zamanda İstanbul ortalamasının üstünde kazandıracağını düşündüğünü ifade eden Yazıcı, yatırımcılara alt bina çalışmaları bitmeden yatırımlarını yapmalarını tavsiye ediyor. Alt bina çalışmaları devam ederken yatırım yapmanın her vakit kazandırdığını söyleyen Yazıcı bunun nedeninin, alt bina çalışmaları bittikten akabinde kısımda fiyatların en yüksek değerine ulaşmış olması ve akabinda tekrardan yükselişe geçmesinin pek de mümkün gözükmemesi olduğunu diyor .
Etiketler: ,Başakşehir’de ev fiyatları % 27 arttı
Kaynak: turkiye


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir’de ev fiyatları % 27 arttı ile Benzer Yazılar:

24 Mart 2015 Saat : 9:40

Başakşehir’de ev fiyatları % 27 arttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------