Başakşehir’de gasp operasyonu!

Son Güncelleme: 30 Kasım 2011 - 6:45 0 Yorum Yazar:

TEM Otoyolu üzerindeki Mahmutbey Gişeleri’nde otostop yaparak bindiği otomobildeki sürücüleri bıçak ve tabanca göstererek gasp ettiği öne sürülen 23 yaşındaki M.A., gözaltına alındı. Polis ayrıca Rus vatandaşı tekstilci Anderi Mlecicov’u havalimanında karşıladıktan sonra döverek gasp ettiği öne sürülen yabancı uyruklu iki kişiyi de sıkı bir takip sonucu yakaladı.
ÖNCE OTOSTOP SONRA GASPBaşakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne başvurun A.Ş ve G.Ö., Mahmutbey Gişeleri’nde otomobillerine aldıkları 20-25 yaşlarında bir erkek tarafından gasp edildiklerini öne sürdü. Cep telefonları ile paraları bıçak ve tabanca zoruyla gasp edilen A.Ş ve G.Ö.’nin şikayeti üzerine çalışmalara başlayan polis, 3 ayrı ekip oluşturarak gişelerde önlem aldı. İki mağdurun verdiği eşkal üzerinde çalışmalarını sürdüren polis, KGS gişeleri önünde bir kişiden şüphelenerek gözaltına aldı. Emniyete götürülen 23 yaşındaki şüpheli M.A., şikayetçiler tarafından da teşhis edildi. Bir yıl önce cezaevinden çıkan M.A.’nın gasp ve hırsızlık suçlarından poliste kaydı olduğu belirtildi. İfadesinde suçlamaları kabul eden M.A., emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. M.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.GÜVENLİK KAMERASINA TAKILDILARRus tekstilci Anderi Mlecicov iş seyahati nedeniyle geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi. Mlecicov’u, Atatürk Havalimanı’nda bir akrabası aracılığıyla tanıştığı yabancı uyruklu Y.P. ve yanında bulunan arkadaşı A.C. karşıladı. İddialara göre 2 kişi, Anderi Mlecicov’u bindirdikleri otomobille ıssız bir yere götürerek dövdüler. Mlecicov’un üzerinde bulunan 2 bin 800 Euro ile 700 doları alan iki kişi kaçarak kayıplara karıştı.Polis, Mlecicov’un şikayeti üzerine hemen harekete geçti. Mlecicov’un havalimanından sonra bir benzin istasyonuna girdiklerini söylemesi üzerine çevredeki benzin istasyonlarının güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Bir istasyonun güvenlik kameralarından 2 şüphelinin eşkalini belirleyen polis bu doğrultuda çalışmalara başladı. Polis, tekstil işiyle uğraşan yabancı uyruklu vatandaşların uğrak yeri Fatih bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Buradaki çalışmanın ardından polis, eşkalleri belirli olan 2 kişinin Şişli’de oturduklarını belirlediler.

Polis, adresini tespit ettiği Y. P. ile ifadesi doğrultusunda olay sırasında yanında bulunan A.C’i gözaltına aldı. Mlecicov’un teşhis ettiği 2 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Y.P ile A.C. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir’de gasp operasyonu! ile Benzer Yazılar:

30 Kasım 2011 Saat : 6:45
  GENEL

Başakşehir’de gasp operasyonu! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------