Başakşehir’de Skandal Elektrik Faturası!

Son Güncelleme: 25 Mayıs 2016 - 5:32 0 Yorum Yazar:

İstanbul Başakşehir’de Boğaziçi elektriğin sık sık karşılaşılan yüksek elektrik faturalarına bir yenisi daha eklendi.

İstanbul Başakşehir’de bir meskende oturan bir vatandaşa son gelen faturayla adeta şoke oldu! Bu fatura belki de bu güne kadar benzeri görülmemiş miktardaydı! Tam tamına 824.4.645 TLskandal fatura

İstanbul Başakşehir Başak Mahallesi’de bir meskende oturan ve ismini vermek istemeyen bir okuyucumuzun Boğaziçi Elektrik’ten gelen son faturayla adeta yıkıldı! Vatandaşın verdiği bilgiye göre aylık ortalama 100 ile 110 TL gelen elektrik faturası son üç ay katlanarak gelmeye başlamış. Meskende elektrik tüketiminde herhangi bir farklılık olmadığı halde 3. Ayda (Mart’ta ) gelen fatura 252,40 TL. Bunun üzerinde abone telefonla Boğaziçi Elektrik’e durumu bildirmiş; Boğaziçi de bu durumu inceleyip sonucu bir bir hafta içerisinde bildireceklerini söylemiş. Ancak vatandaş yüksek gelen 252,40 TL’lik elektrik faturasını ödemek zorunda kalmış. Aradan 15 gün geçtikten sonra vatandaş sonucu tekrar öğrenmek için Boğaziçi Elektrik’i aradığında elektrik sayacının incelendiği ve faturada bir anormallik olmadığı ve tüketimin doğru olduğunu dolaysıyla fatura tutarı da doğru olduğunu söylenmiş. Ancak fatura açıkça belli olduğu üzere tüketim miktarı birden üçe katlanmış. Yani her ay tüketim 250 KW iken üçüncü ayda bu miktar üçe katlanıp 613 KW olmuş.

4. AYDA FATURA BİR MİKTAR DÜŞMÜŞ:

3. ayda gelen üç kat faturadan sonra 4. Ayda bir miktar düşmüş ve tüketim 336 KW ile 134.40 TL gelmiş. Ancak bu tüketim de yıllık ortalamasının hayli üzerinde.

SON GELEN FATURA MİKTARI BİR İLÇENİN TÜKETİM MİKTARI KADAR:

Boğaziçi Elektrik’in skandalı ardı arkası bir tür bitmek bilmiyor. Son gelen (5.ay Faturası) fatura ile ‘’yok artık’’ dedirtecek cinsten şok skandal!

Vatandaşın gördüğü son faturayla adeta yıkılmış; şoke olmuş. Gelen fatura tam 824.464,50 TL. Vatandaş başta rakamları yanlış okuduğunu düşünerek telefonla Boğaziçi Elektrik’i aramış ve rakamları teyit ettirmiş.

Faturada açıkça anlaşıldığı üzere Son Endeks: 1.910,900 İlk Endeks: 2.149,255 ve tüketim de eksi 238,355 KW (-238,355) Faturada Son Endeks İlk Endes’ten küçük. Yani aslında vatandaş Boğaziçi Elektrikten 238,355 KW tüketim alacaklı. Ancak Boğaziçi Elektrik akla ziyan bir yöntemle rakamların kaynağı bir türlü anlaşılamayan bir şekilde tüketimi 1.999.761.645(birmilyardokuzyüzdoksandokuzmilyonyediyüzaltmışbirbinaltıyüzkırkbeş) Bu rakamla Boğaziçi Elektrik Türkiye ve dünya tarihe geçecek bir şok skandala imza atmış!.

SKANDAL FATURA DETAYLARI:

Fatura kullanım detay bölümünde;

Tüketim : 1.999.761.645 KW
Enerji bedeli : 438.897,69 TL (Dörtyüzotuzsekizbinsekizyüzdoksanyedi TL, altmışdokuz kuruş)
Dağıtım bedeli: 224.689,22 TL (İkiyüzyirmidörtbinaltıyüzseksendokuz TL, yirmiiki kuruş)
Enerji fonu : 4.388,98 TL (Dörtbinüçyüzseksensekiz TL, doksansekiz kuruş)
TRT payı : 8.777,95 TL (Sekizbinyediyüzyetmişyedi TL, doksanbeş kuruş)
BTV : 21.944,88 TL (yirmibirbindokuzyüzkırdört TL, seksensekiz kuruş)
KDV : 125.765,78 TL (yüzyirmirbeşbin TL, yetmişyedi kuruş)

BOĞAZİÇİ ELEKTRİK BU SKANDAL HATAYI NASIL DÜZELTECEK?

Mağdur olan vatandaş durumu hemen Boğaziçi Elektrik’e bildirmiş; Boğaziçi Elektrik de itiraz formu oluşturduklarını ve bir hafta içerisinde durumu düzeltip geri dönüş yapacaklarını söylenmiş. Ancak vatandaş bu formalite şikayet bildirim formlarından önceki dönemlerde olduğu gibi bir sonuç çıkmayacağını ve Boğaziçi Elektrik’in bu hantal ve vurdumduymaz tavrı endişe verici olduğu söyledi.

Boğaziçi Elektrik’in hata ve şikayet bildirimleri inceleme, sonuca çözüme bağlama süreci bir hayli uzun sürmesi mağdur vatandaşları daha fazla mağdur edildiği ve fatura son ödeme tarihi çözüm süresinden önce sona erdiğinden vatandaş ya faturayı ödemek zorunda kalmakta ya da faturayı ödemi gücü olmayanların da elektriği kesilmesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Vatandaşın en büyük endişesi, elektrik dağıtım şirketlerinin bu skandal hataları ve keyfi uygulamaları vatandaşa dayatmaları ve bu dayatma sonucunda vatandaşın mağduriyetini giderecek bir kurumun olmayışı.

Temennimiz gerek Boğaziçi Elektrik gerekse diğer elektrik dağıtım şirketlerinin bu keyfi, skandal hatalar ve hantal uygulamalarla vatandaşı daha fazla mağdur etmeden bir an önce çözüme kavuşturup gereğini yapmalarıdır.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir’de Skandal Elektrik Faturası! ile Benzer Yazılar:

25 Mayıs 2016 Saat : 5:32

Başakşehir’de Skandal Elektrik Faturası! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------