Başakşehir’den Mavi Marmara şehidine vefa

Son Güncelleme: 2 Haziran 2012 - 9:34 0 Yorum Yazar:

Başakşehir’den Mavi Marmara şehidine vefa

Başakşehir Belediyesi, İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara gemisine yapılan saldırı sonucunda şehit edilen Cevdet Kılıçlar’a özel anma programı düzenledi.

İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) Mavi Marmara gemisiyle İsrail işgali altındaki Gazze’ye düzenlediği insani yardım yolculuğunda 31 Mayıs 2010 tarihinde şehit edilen Cevdet Kılıçlar’ı anlatan program duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

İnsanlık adına ne olsa yaparım
Cevdet Kılıçlar Bilgi Evi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programa, ”Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, merhum Kılıçlar’ın ailesi ile çok sayıda izleyici katıldı.
Başakşehir Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri,  insanlık uğruna ne iş olursa yaparım diyebilecek kadar alçakgönüllü  bir şahsiyet olan Cevdet ağabeylerinin  adını yaşatmak ve kalplerine işlemek için  Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiir, koro, kısa film ve dualardan oluşan unutulmaz bir program düzenlediler.

Kabına sığmaz bir vicdan, duru bir nezaket, sonsuz bir şefkat ve tükenmez bir fedakarlıkla dolu eşsiz bir insan olan Cevdet Kılıçlar’ın hayatı, yaşamına tanıklık etmiş arkadaşları ve meslektaşlarının anlatımıyla Bilgi Evi öğrencileri tarafından hazırlanan “Bir Şehidin Hikayesi: Cevdet Kılıçlar” ismli kısa film izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, program sonunda Cevdet Kılıçlar’ın oğlu Erdem Kılıçlar’a çiçek takdim ederken yaptığı konuşmada, “Böyle güzel bir programı bize sundukları için Bilgievi öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. İnsanlık için elinden geleni yapan ve bu uğurda şehit gibi yaşayıp şehit gibi ölen Cevdet Kılıçlar’ı şahadetinin ikinci yılında rahmetle anıyorum. İsmi burada bu bilgi evinde gelecek kuşaklara taşınacak. Allah oğluna babası gibi bir hayat yaşamayı nasip etsin” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir’den Mavi Marmara şehidine vefa ile Benzer Yazılar:

2 Haziran 2012 Saat : 9:34

Başakşehir’den Mavi Marmara şehidine vefa Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------