Başakşehir’den Sabiha Gökçen’e uzanan yol

Son Güncelleme: 11 Mart 2015 - 11:33 0 Yorum Yazar:

İstanbul’un 3. Tüp geçit projesi açıklandı. İstanbul Boğazı’na 5 yıl içerisinde 3 katlı geçiş tüneli yapılacak. Konuyla ilgili olarak Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan açıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu da projenin ana hatlarını açıkladı.

3. tüp geçitDavutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Rabbimin insanlığa ve milletimize en büyük lütfu olan aziz İstanbul’a selam olsun. Ecdadımızın bizlere en büyük mirası olan aziz İstanbulumuza selam olsun. Bugün tarihi bir proje için İstanbulun huzurundayız. Bu aziz şehrin huzuruna çıkmak gönül ister aşk ister. İstanbul’a nüfuz eden yaradılışın varoluşun sırrını anlar. İstanbul’un huzurunda eğilen insanlığın ortak bilincini anlar. İşte böyle bir şehirde yaşıyoruz. Bir imparatorluk yıkılırken bile 1875’te dünyadaki ikinci tünel 1863’te Londra’daki tünelden sonraki ikinci tünel, 573 metrelik İstanbul’da açılmıştı. İstanbul iddialı milletleri yükseltir. İddia sahibi olan milletler devletler İstanbul’a sahip olmakla küresel güç olurlar. İstanbul kendisine hakkını verene tarihin hakkını verir.
1994’ten itibaren cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığına gelmesiyle birlikte İstanbul’un kaderi değişti ve tarihin özne şehri haline getirildi. Sayın cumhurbaşkanımıza bir kez daha Türkiye’ye sunduğu hizmetler yanında İstanbul’a aşık olarak sunduğu hizmetler dolayısıyla teşekkür etmek istiyorum. Nasıl İstanbul kendisine hizmet edenleri unutmamışsa, tarih de İstanbul’a hizmet edenleri unutmaz.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir’den Sabiha Gökçen’e uzanan yol ile Benzer Yazılar:

11 Mart 2015 Saat : 11:33

Başakşehir’den Sabiha Gökçen’e uzanan yol Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------