Başakşehir’e 130 milyon TL’lik cadde kuracak

Son Güncelleme: 28 Ocak 2012 - 8:11 0 Yorum Yazar:

Cathay İnşaat alışveriş caddesi kuracak. 150 bin metrekare alan üzerinde yer alan Arterium’da 500 dairelik konut projesi de bulunuyor.

6 etaptan oluşan projenin tamamı 2013 sonunda bitecek. Gayrimenkulsektöründe 20 yıldır faaliyet gösterenCathay İnşaat, Suudi Arabistan merkezli Gulf Grup ile birlikte Başakşehir‘e 150 bin metrekare alan üzerine 6 etaptan oluşan Arterium Alışveriş Caddesi’ni kuruyor. Yüzde 60’lık bölümü tamamlanan proje, 500 dairelik Arterium Residence ve 400 mağazanın yer aldığı Arterium Alışveriş Caddesi olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Metrekaresi 2 bin liradan başlıyor

Konutların metrekare fiyatı 2 bin liradan başlayacak ve 2 bin 500 liraya kadar çıkak. Projede farklı konut tipleri yer alacak. Mağaza büyüklükleri 45 ila 800 metrekare arasında değişiyor. Kira bedelleri ise metrekare başına 2 bin ila 25 bin lira arasında değişiyor. Mağazaların metrekaresi ise 3 bin 500 ile 5 bin lira arasındafiyatlanıyor.

2013 sonunda bitecek

Proje hakkında bilgi veren Cathay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yılmaz, 150 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen Arterium‘un yatırım bedelinin 130 milyon lira olduğunu söyledi. Yılmaz, yapımına 2 yıl önce başladıkları projenin 2013 sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.

400 mağaza yer alacak

Projenin tamamlanan kısmının yüzde 50 doluluğa ulaştığını belirten Kardeşler, “İlk etapta 150 mağaza ile haziran ayında açılışı yapacağız. 2013’te de 400 mağaza ile tamamını hizmete sunacağız. Mağazalar açılış için projenin tamamlanmasını beklemiyor. Mağazasını kiralayan açıyor” dedi.

Mağazaların yarısı kendimize ait olacak

Cathay İnşaat Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz da mağazaların yüzde 50’sinden az bir kısmını satışa sunacaklarını geri kalan mağazaların kendilerine ait olacağını söyledi.  Projenin Suudi ortağı Gulf Grup Yöneticisi Yusuf Katipoğlu, Türkiye’nin yatırım yapmak için çok elverişli bir ülke olduğunu ifade etti. Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin giderek arttığına dikkati çeken Katipoğlu, “Özellikle 2002 yılından bu yana süren siyasi istikrar Türkiye’yi bizler için cazip hale getirdi” şeklinde konuştu.

Yeni proje nisanda

Cathay İnşaatın yeni projelerinden de bahseden Cathay Gayrimenkul Yatırım Kurucu ortağı Ahmethan Yılmaz, Emlak Konut ile hasılat paylaşımlı yeni bir projenin lansmanını nisan ayında yapacaklarını belirtti. Yılmaz, “Bahçeşehir’de Ispartakule mevkiinde bir proje olacak ve o da bir yenilik içerecek, 30 yaşından sonra gayrimenkul almak isteyenlere yönelik bir proje olacak. Bu proje için İtalyan bir mimari firması ile çalışıyoruz. Yenilikler içerecek” diye konuştu.

Bugün


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir’e 130 milyon TL’lik cadde kuracak ile Benzer Yazılar:

28 Ocak 2012 Saat : 8:11

Başakşehir’e 130 milyon TL’lik cadde kuracak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------