Bedaş Genel Müdürü Atalay, Başakşehir’de

Son Güncelleme: 11 Mart 2015 - 11:54 0 Yorum Yazar:

BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası yapılan ortak basın açıklamasında, ilçede yapılan yatırımların hız kazanacağı müjdesi verildi.

BEDAŞ Genel MüdürüBEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay beraberindeki heyetle birlikte Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti. Başakşehir Belediyesi Hizmet binasında gerçekleşen ziyarete BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay’ın yanı sıra BEDAŞ Genel Müdür Yardımcıları, Yatırım Koordinatörleri, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Yasin Kartoğlu, Bedri Sinan Gül ve Fen İşleri Müdürü Serkan Çelik katıldı. Başkanlık makamında bir süre görüşen heyet, toplantı sonunda yaptığı ortak basın açıklamasında ‘BEDAŞ’ın Başakşehir Belediyesi ile ortak çalışmaları ile ilçede yapılan yatırımların hız kazanacağı’ müjdesi verildi.

İstişare toplantısının gündem maddesinin Altınşehir, Güvercintepe, Şahintepe mahallerindeki çalışmalar olduğunu belirten BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay, “Altınşehir, Güvercintepe, Şahintepe mahallerinde Başakşehir Belediyesi ile ortak çalışmalarımız büyük bir ivme kazanmıştır. Bölgeye yapılan toplam yatırım bedeli 13 milyon lira İstişare toplantımızda öncelikli olarak Altınşehir Mahallesinde Başakşehir Belediyesi İle ortaklaşa yapılan elektrik havai hatların yer altına alınması, aydınlatma tesisleri, yeni trafo merkezlerinin yapımı ve eski elektrik tesislerinin demontaj edilmesini müteakip, bu bölgede yaşanan elektrik tesislerinde kronik sorunların giderildiği görüldü. Altınşehir ve Güvercintepe mahallerine elektrik sağlayan mevcut Bahçeşehir havai besleme hattına ilaveten alternatif olarak İkitelli’den iki adet yeni yeraltı kablo tesisi için 3 Milyon lira harcanarak kaynak sağlandı” dedi.

Şahintepe ve Güvercintepe mahallerinde gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Atalay, “Şahintepe Mahallesi’ne elektrik sağlayan mevcut Bahçeşehir havai besleme hattına ilaveten alternatif olarak Bahçeşehir’den iki adet yeni yeraltı kablo tesisi için 2 milyon lira harcanarak kaynak sağlandı. Güvercintepe Mahallesini besleyen mevcut orta gerilim havai hatlara ilaveten yeni yeraltı kablo tesisi için 500 bin lira yatırım yapılarak Kayaşehir’den ilave kapasite getirilerek alternatif kaynak sağlandı” diye konuştu.

“SIRA, LOKAL BAZDA PROBLEMLERİ ÇÖZMEYE GELDİ”

Ziya Gökalp Mahallesi’ne uzun süren elektrik arızalarını minimize etmek için 500 bin TL harcanarak alternatif ring sistemi kurulduğunu ifade eden BEDAŞ Genel Müdürü Atalay, kaynak sorunları çözülen mahallelerimizin lokal bazda problemlerinin de çözümü hedeflediklerini belirtti.

Atalay, “Güvercintepe Mahallesi’nde ilk planlamada yaklaşık 5 Milyon lira harcanarak 5 adet yeni trafo merkezi tesis edilmesi hedeflenerek bu alandaki eski direk tipi trafo merkezlerinin iptal edilmesi neticesinde arızaların azaltılması ve yeni kapasite taleplerinin karşılanması planlıyoruz. Devamında ise 10 Milyon lira harcanarak elektrik hatlarının yeraltına alınması planlanıyor. Şahintepe Mahallesi’nde ise yaklaşık 6 Milyon lira harcanarak 5 adet yeni trafo merkezi tesis edilmesi planlanmaktadır. İmar Planlarına uygun olarak cadde ve sokakların açılmasına müteakip yaklaşık 19 milyon lira harcanarak 13 adet yeni trafo merkezi ile elektrik hatlarının yeraltına alınmasını planlıyoruz” diye konuştu.

Son olarak bölgede mevcut arızaların azaltılmasına yönelik olarak yapılan çalışmaları da anlatan Atalay, “Bölgede ekip sayılarının artırılması ve rutin olarak yapılan bakım çalışmalarının artırılması, özellikle aydınlatma arızaların uzaktan takip edilmesine yönelik geliştirilen yazılım ile arıza süresinin kısaltılmasını hedefliyoruz” dedi.

“BÖLGEDE ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ”

Başakşehir Belediye Başkanı Uysal, BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Altınşehir, Güvercintepe, Şahintepe Mahallelerinde geçmişten gelen mağduriyetler gerek belediyemizin gerekse ilgili kurumlarla yaptığımız çalışmalar ile büyük oranda çözülmüştür. Özellikle bölgedeki alt yapı kaynaklı sorunlarımızı çözdük. BEDAŞ ile görüşmelerimiz ve ikili çalışmalarımızın kısa sürede sonuç getireceği inancındayım” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Bedaş Genel Müdürü Atalay, Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

11 Mart 2015 Saat : 11:54

Bedaş Genel Müdürü Atalay, Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------