Burası Avrupa’nın en büyük uydu kenti Kayaşehir

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2012 - 12:17 0 Yorum Yazar:

kayasehirrehberi.net sitesinin forum bölümünde yayınlanmış olan Kayaşehir’i anlatan bir mektubu sizlere aktarıyoruz.

Avrupa’nın en büyük uydu kenti burası;

Arkadaşlar akşam gece 12’ de misafirlikten dönüyordum. Kayaşehir’e girince temiz hava almak ümidiyle camı araladım. 15. bölgenin oradaki kavşağa gelince içeriye pis bir koku geldi. Arabanın içersinde bir şey mi var acaba diye sağ ve soluma bakındım. Sonra kokunun dışarıdan, derenin bulunduğu yerden geldiğini fark ettim. Havalar sıcak olmasına rağmen bu koku gündüz niye gelmiyor diye kendi kendime sordum.(veya ben almamış da olabilirim)

Büyük bir ihtimalle çevredeki fabrikalar atıklarını geceleri bu dereye boşaltıyor diye düşünmeye başladım. Lağım kokusunu andıran bir konunun buradan bu kadar şiddetli geldiğine ilk kez karşılaşıyordum.

Evet burası Avrupa’nın en büyük uydu kenti Kayaşehir;

Tam ortasından lağım suyu akıyor.

Büyük ümitler ile başımızı sokacak bir yerimiz olsun diye Toki’den daire aldık. Ama gel gör ki karşımıza çıkardıkları şeyler ile Kayaşehir’i terk etmeye zorlanıyoruz adeta.

Müteahhit firmayı ne zaman ararsak “bir yıl buradayız geliriz” diyor bir yıl doldu gelen giden yok…

Emlak yönetim, anahtar teslimatında güzelce yağlayıp pulladılar 700 TL. Daireye giriş parasını aldılar. Her ay 64 TL. Aidat yatırmasanız mahkemeye verir haciz yolu ile alırız dediler. Bir daha emlak yönetimi ne duyan var ne gören. Sadece kapıcıları çöp alırken görüyoruz.

Göstermelik güvenlik koydular hırsızlara gün doğdu. Güvenlik var diye rahat davranan konut sakinleri her gün hırsızlık olaylarını birbirlerine anlatıyorlar.

Güneş Enerjisi dediler, akıllı sistem dediler, ısı yalıtımı var dediler Avrupalı sistem dediler Karşımıza “daf” çıktı. Normal daireler yazın en fazla 10 TL. Doğalgaz faturası öderken Kayaşehir’liler ortalama 50 TL. Ödeyecek. Daf tam bir asker ocağı, bilirsiniz askerde biri hata yapsa ceremesini herkes çeker. Kayaşehir’de de öyle, bir daire sıcak suyu açık unutsa ve yüklü bir sıcak su faturası gelse fatura birim fiyatı yükselteceği için herkes kullandığı sıcak su parasını yüksek meblağlardan ödemek zorunda kalacak.

Okul açtılar çocuklar birbiriniz üzerinde, öğretmen yok veya branş öğretmeni değil, derslerde hikâye anlatıyorlar.

Yol yaptılar en büyük ulaşım aracı ”otostop” oldu.

Hafta geçmesin ki yollarda kavşaklarda kaza olmasın.

Bir telefon sistemi kurdular tam bir tekel. Tek parti döneminde bile bu kadar tekelci bir anlayız ile karşılaşmadık. İnternet getirdiler oda içersinde bile wireless çekmiyor. Niçin? Komşular ortak kullanmasın diye.

Emlak yönetimi şimdi de zam yapmış. Toki %4 zam yapıyor emlak yönetimi %15.

Niçin? Masrafları artmış. Doğrudur masrafları artmıştır. İnsanın yaşam standardı masrafları artırır, doğrudur.

Ama sitede yaptıkları hiçbir şey yok. Kapı girişlerine harcama listelerini yapıştırıyorlar. Daha yeni teslim edilmiş konutların bir sürü fatura edilmiş harcamaları var. Daha garantisi bitmemiş konutlara bu ne faturası. Yoksa bu faturalar “poşet” ler ile mi geliyor?

Azcık sesini çıkarınca söyledikleri şey çok açık ve net” beğenmiyorsan çık git” mal sahibi isen “sat git”

Evet. Benim çalıştığım yerde öyle. Az bir şey söylesen hemen “beğenmiyorsan ayrıl. Dışarıda işsiz çok adam var”  aynı kafa…

Bizim güzel bir atasözümüz var. “balık baştan kokar”  ben sözü buraya getirmek için söylemiyorum. Ancak bu durumda söylemeden de edemeyeceğim. Ben doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi seven biriyim. Söylediklerimde Yanlışım varsa gelip kendileri görsün. Ve bizleri utandırsınlar…

Şunu çok net söylemeliyim ki “Eğer Ankara’da böyle yönetiliyorsa memleketin vay haline”

Bizler bilmiyoruz. Tv ekranından takip ediyoruz memleketin durumunu. Her şeyi o kutu ile öğreniyoruz.!!!

Umuyorum ki bir yetkili sesimizi duyar. Kayaşehir’de 15.000 aile var. 4 kişi üzerinden hesaplar isen 60.000 insan eder.  Hiç mi insanca yaşamaya kıymetimiz yok?

Lütfen Sayın yetkililer varoşları kentsel dönüşüm adı altında yıkacağınızı söylüyorsunuz. Bizleri varoşlara dönmeye mecbur etmeyiniz.

Kayaşehir’e biraz dikkat ediniz…

 


---------------------------------------------------------------------------------

Burası Avrupa’nın en büyük uydu kenti Kayaşehir ile Benzer Yazılar:

11 Mayıs 2012 Saat : 12:17

Burası Avrupa’nın en büyük uydu kenti Kayaşehir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------