Güvercintepe’ye tam teşekküllü Spor Parkı

Son Güncelleme: 22 Kasım 2014 - 1:26 0 Yorum Yazar:

Güvercintepe; halı sahası, duşu, soyunma odaları, kafeteryası, 135 kişilik tribünü, otoparkı, reviri ve mescidiyle tam teşekküllü, birinci sınıf Spor Parkı’na sahip oldu.

güvercintepe spor parkıBaşakşehir Belediyesi, Güvercintepe Spor Parkı”nı hizmete açarak bu alanda önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Başakşehir Belediyesi, “Her mahalleye spor parkı” projesinde büyük bir adım daha attı ve Güvercintepe’ye modern bir spor tesisi kazandırdı.kayasehiristanbul.net

Ücretsiz hizmet sunuyor

Güvercintepe Mahallesi’nde halı sahası, duşu, soyunma odaları, kafeteryası, 135 kişilik tribünü, otoparkı, reviri ve mescidi ile tam teşekküllü, birinci sınıf bir Spor Parkı yaparak hizmete sundu. Spor parkının hemen yanı başında ise fitness salonu, sauna, spa alanları da bulunan yüzme havuzunun inşasına başlandı. Pek çok özelliği ile alanında ilk olan Güvercintepe Spor Parkı, sunduğu ücretsiz hizmetle de modern imkanlarla donanmış bir spor merkezini her yaştan sporsevere ulaştırmayı amaçlayan sosyal bir merkez olarak dikkat çekiyor.

Yaz-kış hizmet verecek

Güvercintepe halkına ücretsiz hizmet verecek olan 2.600 m2’lik alanda konuşlanan Spor Parkı, Azatlı Baruthanesinin karşısında yer alıyor. Bir spor kompleksi olan parkın halı sahası 1359 m2’lik çim ile kaplı. Üstü kapalı olan saha kış döneminde de ilçe halkına hizmet vermek üzere tasarlandı. 135 seyirci kapasitesi olan tesiste tribün polikarbon levhalarla kaplanarak kış koşullarına uygun olarak inşa edildi.Futbol sahasının bir diğer dikkat çeken özelliği de halı sahalarda görmeye alışık olmadığımız skorboardunun bulunması. Takım oyuncuları ve seyirciler skorboard sayesinde skoru ekranlardan takip edebilecek.kayasehiristanbul.net

Engelli donanımı, reviri, otoparkıyla 1.sınıf bir tesis

Spor Parkı’nın halı saha binasında ise sporcular ve seyirciler için her şey düşünüldü. Binada; 4 adet soyunma odası, 12 duş, toplantı odaları, ofis odaları, mutfak, cafe, revir ve mescit yer alıyor. Tesiste ayrıca engelli sporcular ve seyirciler için engelli WC’leri yer alıyor. Her türlü konforu bünyesinde barındıran sahaya birleşik olarak inşa edilen kafeteryada ise, yemek yenilip çay ve meşrubat içilirken aynı zamanda maçlar da izlenebiliyor.

Spor Parkı’nda anne, babalar spor yaparken çocukları da çocuk oyun alanında eğlenebiliyor. Saha aydınlatmalarının uygulandığı tesiste gece maçları da rahatlıkla, konforlu bir şekilde yapılabilecek. Spor parkının bağlantı yollarının aydınlatması da yine Başakşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete sunuldu. Spor Parkı’nın halı sahası haftanın belirli günlerinde yetişkinlere de ücretsiz olarak hizmet verecek. Randevu sistemiyle hizmet verecek olan halı sahada vatandaşlar futbol oynayabilecek.

Kamera izlemeli, alarm sistemli tesis

24 saat kamera sistemi ile kontrol edilen Spor Parkı’nda yangın güvenliği için alarm sistemi de yer alıyor.

Spor Parkı, 65 araçlık otoparkı ile araç trafiği sorununu da ortadan kaldırıyor. Danışma hizmetinin de yer aldığı alanda araç güvenliği için kollu bariyer sistemi de mevcut. Tesiste ayrıca bina ve saha arasında açık alanda konuşlandırılan 40 kişi kapasiteli banklar yazın ziyaretçilerin dinlenmesi için dizayn edildi.
Hanımlar sabah sporuyla zinde kalacak

Başakşehir Belediyesi ve İstanbul Kayaşehir Spor Kulübü ortaklığıyla Kayaşehir Spor Kulübü bünyesinde 2013 Ocak ayından itibaren verilen futbol eğitimleri Güvercintepe Spor Parkı’nda da devam edecek.

Bu zamana kadar 10 binin üzerinde kişiye ulaşan eğitimler şimdi de Güvercintepe sakinleri için verilecek. Güvercintepe Spor Parkı’nda haftanın belirli günlerinde ilçe hanımlarına fitnes, plates, step ve aerobik eğitmenleri tarafından ücretsiz sabah sporu hizmeti verilecek. Bayan hocalar tarafından verilecek eğitimlerde Başakşehirli hanımlar müzik eşliğinde hem formlarını koruyacak, hem de sosyalleşecek. Sabah saatinde verilecek dersler tesisin halı sahasında yapılacak.
Başakşehirlilere ücretsiz havuz

Güvercintepe Spor Parkı, sunduğu pek çok yeniliğin yanında bünyesinde hizmet verecek olan yüzme havuzu ile de fark oluşturacak. Yapımına başlanan 200 m2’lik (20×10) yüzme havuzu tamamlandığında tüm ilçe sakinlerine hizmet verecek. Yüzme havuzunun bulunduğu bina içerisinde sauna, fitness, spa gibi hizmetler de yer alacak.

Onurkent Spor Parkı da tamamlanmak üzere

Her yaştan Başakşehirlinin kaliteli, modern imkanlarla, uzun mesafeler kat etmeden kendi mahallesinde ücretsiz tesislerde sağlıklı bir yaşama kavuşabilmesi için hayata geçirilen ücretsiz spor parkları her mahalleye taşınacak.

Güvercintepe Mahallesi’nde hayata geçirilen Spor Parkı’nın ardından Onurkent Spor Parkı’nın da inşasına başlandı. 2015 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen kompleks 2.600 m2’lik alanda kurulacak. Onurkent Spor Parkı’nda Güvercintepe Spor Parkı’nda bulunan tüm imkanlar mevcut olacak. Bayan ve erkeklerin kullanımında olacak olan 20×10 m havuzunun inşasına başlandı. Komplekste; halı saha hizmetinin yanında, soyunma odaları, grup aktivite odaları, fitnes, sauna, duş, toplantı odaları, ofis odaları, mutfak, cafe, revir, çocuklar için oyun alanları ve mescit yer alacak. Tesiste ayrıca 72 araçlık otoparkta yer alacak.


---------------------------------------------------------------------------------

Güvercintepe’ye tam teşekküllü Spor Parkı ile Benzer Yazılar:

22 Kasım 2014 Saat : 1:26

Güvercintepe’ye tam teşekküllü Spor Parkı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------