Hakan Albayrak Başakşehir Söyleşilerinde

Son Güncelleme: 22 Şubat 2014 - 11:28 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Söyleşileri, Gazeteci-Yazar Hakan Albayrak’ı ilçe sakinleriyle buluşturdu.

Albayrak, söyleşide; Suriye başta olmak üzere Ortadoğu, Arap coğrafyası ile İslam dünyasında son dönemde yaşanan gelişmeleri Türkiye eksenli olarak analiz etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Murat Şahin ve Haluk Dikbaş’ın katıldığı söyleşiye ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

hakan albayrak30 Ekim 1918, büyük bir kâbustur

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi (BES)’te gerçekleşen söyleşiye, İmam Hatip Okulunu çok beğendiğini dile getirerek başlayan Bayraktar, beğenisini ‘Buradan bir Medeniyet doğar sözleriyle’ aktardı.


Hakan Albayrak sözlerine Mondros Ateşkes Antlaşması’nın imzalandığı 30 Ekim 1918 tarihinin önemini anlatarak sürdürdü, “30 Ekim 1918, Ümmeti Muhammed’in ilk defa düşmana teslim olduğu gündür, büyük bir kâbustur. Bu tarihten itibaren İslam dünyası halifesiz kaldı ve buna rağmen Ümmet olmayı hiçbir zaman bırakmadı. Batı Müslümanları fiziki sınırlarla ayırırken, psikolojik sınırlarla da ayırmıştır. Bu tarihten itibaren İslam ülkeleri kendilerine aynada seyretti hayran kaldı, kardeşlerini hor gördü.”Türkiye’nin düşmanları; Yunanistan, Ermenistan idi. 20 Ekim 1991 tarihi de Türkiye’nin özüne dönmesi için geri sayımın başladığı tarih oldu diyen Albayrak, Türkiye’nin son dönem iç ve dış politikasında ki değişimi anlattı, “İslam coğrafyası Türkiye’yi İslam’ın değerlerine sahip çıktığı için sevmektedir, kendilerine idol olarak gördükleri için sevmektedirler. İslam Coğrafyası Türkiye Kudüs için bir damla kan vermedi diye düşünürken, Mavi Marmara ile o kan fiziki ve manevi anlamda akmış oldu. Çünkü kan samimidir. O kan zihinlerdeki Türkiye ile ilgili tereddütleri de silip süpürmüştür. Yükselen Türkiye, Ümmet’e iyimserlik ve mücadele aşılamaktadır. Türkiye Müslümanların sığınabileceği bir liman olmuştur”Türkiye iki gömlek büyümüştürTürkiye’nin son dönemde iki gömlek daha büyüdüğünü dile getiren Hakan Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü, “ Türkiye’nin son dönemde güvenilirliği daha da artmıştır. Türkiye, Türkiye dışına çıkmıştır. Ülkemizde dâhiyane bir dış politika yürütülmektedir. Elbette ahlak için kafa kafaya geldiğimiz, mücadele ettiğimiz ülkelerle ticaret yapacağız. Ama sessizde kalmayacağız, kalmıyoruz da. Türkiye yürümeyi seçmiştir. Yakın zamana kadar Türkiye’nin dış politikası; haddimizi bilelim politikasıydı. Ama son yıllarda bu gizli söz ve anlaşma yırtılmıştır. İşte bu tarihten sonrada ülkemiz gelişmeye, büyümeye başlamıştır. Türkiye bu tarihten sonra Ortadoğu’da, Afrika’da, Amerika’da etkin olmaya başlamıştır. Ama artık Konya semalarında İsrail uçakları uçamayacak, İsrail ile ortak deniz tatbikatları yapılmayacaktır. Türkiye’nin diz çöktüğünü görmek isteyen çok sayıda ülke ve insan vardır.”

Ülkenize ve Ümmet’e sahip çıkın

Türkiye’nin dünya siyasetinde artık aktif bir aktör olduğunu söyleyen yazar, sözlerini şöyle sonlandırdı, “Dünya son şeytanlarını toplamış son gayretini göstermektedir. Türkiye bunu da atlatabilirse insanlığın şefkatli fedaisi olacaktır. Bu nedenle ülkenize ve Ümmet’e sahip çıkın”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, söyleşinin sonunda Hakan Albayrak’a çiçek takdim ederek teşekkür etti.

Başkan Uysal: “ Hakan Albayrak son dönemde yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bizlere göstermiştir. Seçimler bu nedenle hem ülkemiz hem de İslam dünyası için çok önemlidir” dedi.

Yazar Albayrak gecenin sonunda kitaplarını imzaladı.


---------------------------------------------------------------------------------

Hakan Albayrak Başakşehir Söyleşilerinde ile Benzer Yazılar:

22 Şubat 2014 Saat : 11:28

Hakan Albayrak Başakşehir Söyleşilerinde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------