İBB Yeni Başkanı Mevlüt Uysal Oldu

Son Güncelleme: 28 Eylül 2017 - 8:31 0 Yorum Yazar:

Kadir Topbaş’ın istifasında sonra AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal, İstanbul’un yeni belediye başkanı oldu.
Mevlüt UysalAslen Antalyalı olan Mevlüt Uysal İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezundur. Serbest avukatlık mesleğini icra eden Mevlüt Uysal, bir yandan da aktif siyasetle uğraşmıştır. Hatice Uysal ile evli olan Mevlüt Uysal 4 çocuk babasıdır.

1. TUR TAMAMLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki başkanlık oylamasının 1. turu tamamlandı. 307 oy kullanıldı. Bir oy mühürsüz olduğu için geçersiz sayıldı. 306 oyun sayımına geçildi. (İBB Meclisinde AK Parti 179, CHP 127, MHP 2 ve bağımsız 1 olmak üzere toplam 309 kişi oy kullanma hakkına sahip) Mevlüt Uysal 179, Ekrem İmamoğlu 126 oy aldı.

2. TUR SONA ERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminde ikinci tur oy verme işlemi sona erdi.

Kadir Topbaş’ın istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılan seçimde ilk tur oylamada başkan seçilemediği için ikinci tura geçildi.

İkinci tur oylamada kullanılan 308 oyun 1’i geçersiz sayıldı. Oylama sonucu, AK Parti’nin adayı Mevlüt Uysal 179, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu 128 oy aldı. İkinci turda da adaylardan biri, Meclis üyelerinin 3’te 2 çoğunluğunun oyunu alamadığı için üçüncü tur oylamaya geçildi.

3. TURDA İBB BAŞKANI BELLİ OLDU

Habertürk Haber Merkezi’nden Leyla Ünal’ın haberine göre; İBB Belediye Başkanlığı seçimini AK Parti’nin İBB adayı Mevlüt Uysal 179 oy alarak salt çoğunlukla İBB Başkanı seçildi. Kullanılan oy 308 geçersiz 4 Ekrem İmamoğlu 125 oy aldı.

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?---------------------------------------------------------------------------------

İBB Yeni Başkanı Mevlüt Uysal Oldu ile Benzer Yazılar:

28 Eylül 2017 Saat : 8:31

İBB Yeni Başkanı Mevlüt Uysal Oldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------