İBB’den 134 TIR Suriyeliler için

Son Güncelleme: 17 Ocak 2015 - 10:23 0 Yorum Yazar:

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının başlattığı ‘Üşüyorum Yardım Edin’ kampanyasında toplanan yardımlar Maltepe Miting Alanı’nda düzenlenen törenle yola çıktı.

suriyelilere yardımÜlkemize sığınan Suriyeli mültecilerin kışın zor şartlarında daha rahat etmeleri için gerekli malzemeler yardım kampanyası sayesinde toplandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Başakşehir Belediyesi de dahil 25 ilçe belediyesi kampanyaya büyük destek verdi.

İstanbul, yardım için çalıştı
Kampanya kapsamında kamplarda yaşayan Suriyeli ailelerin kışın en çok ihtiyaç duydukları battaniye, elektrikli ısıtıcı, kışlık giysi, ayakkabı, hijyenik malzeme/çocuk bezi, kuru gıda ve oyuncaklar TIR’lara yüklendi. Yardımlar Şanlıurfa’daki lojistik merkezine gidecek oradan ailelerin ihtiyaçları göre dağıtımları yapılacak.

Toplanan yardımları uğurlama törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve kampanyaya destek veren ilçe belediye başkanları katıldı.

‘Ensar olmaktan vazgeçmeyeceğiz’
Uğurlama töreninde konuşan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ‘Çok değerli belediye başkanlarım, ilçe başkanlarım, beraber çalıştığım il yönetimindeki arkadaşlarım, bugün burada Urfa’ya Suriyeli kardeşlerimize iyilik kervanını taşıyacak olan değerli şoför kardeşlerim ve değerli basın mensubu kardeşlerim. Bugün iyiliğin her defasında galip gelmesi anlamında olan ve ak parti il teşkilatı olarak sadece siyasi çalışmalar olarak değil hayırda da çalışanlar ve iyilikte yarışanlar olarak Urfa’ya Suriyeli kardeşlerimize doğru yolculamak üzere beraberiz. Biz muhacirin ne anlama geldiğini bilen ensarın ne demek olduğunu bilen insanlarız. Kendi topraklarında savaşta mahsur kalan evini, dağını, parkını terk etmek zorunda kalan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin topraklarında misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimize dönük bir kampanyayı başlatmayı ve öncülük etmeyi İl Yönetim Kurulu ve belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla konuştuk, tartıştık ve bir karara vardık. Çünkü modern Dünya’nın unuttuğu yardımlaşma, dayanışma, muhabbet, iyilik kervanlarının sayısının azalmaması çoğalarak artarak devam etmesi gerekiyor ve biz iyilikten ensar olmaktan vazgeçmediğimizi ve vazgeçmeyeceğimizi gösteriyoruz’ dedi.

Törenin sonunda 134 TIR, Suriyeli mültecilere yardımlarını ulaştırmak üzere Şanlıurfa’ya uğurlandı.


---------------------------------------------------------------------------------

İBB’den 134 TIR Suriyeliler için ile Benzer Yazılar:

17 Ocak 2015 Saat : 10:23

İBB’den 134 TIR Suriyeliler için Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------