İstanbul Topkapı’da büyük yangın!

Son Güncelleme: 29 Kasım 2014 - 10:40 0 Yorum Yazar:

İstanbul’da Topkapı Alt Geçidi’ndeki Ucuzluk Çarşısı’da yangın çıktı. Esnaf ve yurttaşlar çarşıyı boşaltırken olay yerine gönderilen itfaiye ekipleri yangını söndürdü.Topkapı'da yangın
Zeytinburnu’ndaki Yeşil Kundura Firmasının deposunda meydana gelen yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmaların ardından güçlükle kontrol altına alındı. Elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangında yaralı ve can kaybı bulunmazken depo içerisinde yer alan 200 bin civarındaki ayakkabının kül olduğu bildirildi.

Çevizlibağ’daki Yeşil Kundura Mağazası’nın deposunda çıkan yangın kontrol altına alındı. Yangına Zeytinburnu Merter, Bayrampaşa, Fatih, Bakırköy ve Yeşilköy itfaiye ekipleri ile bazı iş makineleri ile müdahale edildi. Rüzgarın zaman zaman yön değiştirmesi nedeniyle alevler kısa sürede tüm depoya sıçradı. Alevlerin çevreye sıçrama riskine karşın bazı bina ve işyerleri boşaltılırken 3 dönümlük arazi üzerine kurulu depo tamamen kullanılamaz hale geldi. Elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangında yaralı ve can kaybı bulunmazken depo içerisinde yer alan 200 bin civarındaki ayakkabının kül olduğu bildirildi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Yangında ölen ya da yaralanan kimse yok. İçeri de sayım varmış. Bir ara elektrikler gidip gelmiş. Daha sonra yangın başlamış ve kısa sürede yayılmış. Neden çıktığı konusunda henüz net bir bilgi yok araştırmalar sürüyor” dedi.kayasehiristanbul.net

Olayı gören Ahmet Küçük, “Ben atölyede çalıştığım esnada yangın çıktığını gördüm. Daha sonra itfaiye ekipleri olay yerine geldi” diye konuştu.
Taha Kaliç, ise “Yangının çıktığını gördüm. İtfaiye araçları kısa sürede buraya geldiler. Daha sonra arkadan müdahale etmeye çalıştılar fakat arkadan müdahale edemeyeceklerini anlayınca deponun giriş kısmına geldiler. Ve daha sonra burada müdahale etmeye başladılar” diye konuştu.
Yangın inceleniyor
Cevizlibağ’daki Yeşil Kundura Mağazası’nın deposunda çıkan ve 200 bin çift ayakkabının kül olduğu yangının ardından polisin incelemeleri devam ediyor.
Dün akşam saatlerinde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın büyük bir korku ve paniğe yol açarken, yangında can kaybı yaşanmamıştı. Depoda bulunan yaklaşık 200 bin çift ayakkabı yangında kül olurken, polis sabahın erken saatlerinden itibaren incelemelerine devam etti. Olay yeri inceleme ekipleri yangının çıkış nedenine ilişkin araştırmalar yaparken, bir itfaiye aracı da tedbir amaçlı olarak deponun yakınında bekletiliyor.


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul Topkapı’da büyük yangın! ile Benzer Yazılar:

29 Kasım 2014 Saat : 10:40
  GENEL

İstanbul Topkapı’da büyük yangın! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------