İstanbul Valisi Mutlu, İkitelli’de Bulunan Patlayıcıyla İlgili Konuştu

Son Güncelleme: 14 Ocak 2012 - 9:40 0 Yorum Yazar:

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Atatürk Olimpiyat Stadyumu çevresinde yapılan KCK kazılarında patlayıcı madde bulunduğu bilgisini doğruladı. Çapkın, “Dehşetli ve önemli bir patlayıcı. Plastik patlayıcı. Patlayıcının hedefi hakkında çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

İstanbul Valisi   Hüseyin Avni Mutlu, Başbakan Erdoğan ile Başakşehir Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Olimpiyat Stadı çevresinde ele geçirilen patlayıcı ile ilgili terör örgütü mensubu bir kişinin yakalandığını belirten Mutlu, “Olimpiyat stadının çevresinde izlediğimiz bir istihbarat çerçevesinde ele geçirilen bir bomba düzeneği var. Bununla ilgili olarak elimizde bir kişi var. Bunun terör örgütü mensubu olduğunu şu anda rahatlıkla açıklayabilirim. İzlediğimiz takip ettiğimiz önemli bir istihbari faaliyeti bugün tamamladık. 5 kilo civarında önemli bir patlayıcı madde olduğunu biliyoruz. Patlayıcı maddenin cinsi hakkında laboratuar çalışmalarının ardından değerlendirme yapılacak. Hedefleri konusunda emniyetimiz istihbaratımız ciddi çalışmayı sürdürüyor. Gömülü bir yerdeydi.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürü    Hüseyin Çapkın ise, “Dehşetli ve önemli bir patlayıcı. Plastik patlayıcı. Patlayıcının hedefi hakkında çalışmalarımız sürüyor.” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul Valisi Mutlu, İkitelli’de Bulunan Patlayıcıyla İlgili Konuştu ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2012 Saat : 9:40

İstanbul Valisi Mutlu, İkitelli’de Bulunan Patlayıcıyla İlgili Konuştu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------