İstanbul’a minibüs yerine havaray geliyor

Son Güncelleme: 4 Ocak 2012 - 2:37 0 Yorum Yazar:

Yakın zamanda minibüslerin kalkacağını açıklayan Kadir Topbaş’ın yeni projesi ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın ‘minibüsler kalkacak’ açıklamaları havarayı yeniden gündeme getirdi. Minibüsçülerin, 8 noktada kurulacak havarayları işletmesi düşünülüyor.

“Havaray çalışması yaptığımız bazı hatlara onları da sokmak istiyoruz.”

Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif’in ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Topbaş, minibüs esnafını asla mağdur etmeden, yer yer onları da sisteme otobüslere dahil ederek, kent ulaşımında hizmete devam etmelerini arzu ettiklerini söyledi ve ekledi: Havaray çalışması yaptığımız bazı hatlara onları da sokmak istiyoruz.”

Minibüs esnafı, İstanbul’dan tamamen kalkıyor sanılmasın”

Topbaş şöyle devam etti: “Minibüs ve taksici esnafının bize güveni var. Onların ekmek teknesidir. Belli bir yaşam tarzı var. Hayattaki imkanlarını ellerinden almayı düşünmüyoruz. Özellikle havaray çalışmamızın olduğu yerlere dahil edeceğiz. Bunların bir tanesi Şişhane’den Kasımpaşa üzerinden Çağlayan’a kadar bir hat var. Oradaki minibüs esnafını mağdur etmemek için onları sisteme dahil etme çalışmamız var. Ataşehir’de de aynı şekilde. Tamamen kalkması değil, bazı noktalarda devam da edebilir. Minibüs esnafı, İstanbul’dan tamamen kalkıyor sanılmasın.”

 

“8 NOKTADA DÜŞÜNÜLÜYOR”

40 kilometreye yakın havaray hattı düşünülüyor. Otobüs A.Ş gibi minibüs esnafının havarayı işletmesi planlanıyor. Şişhane Kasımpaşa üzerinde ve Sefaköy Halkalı üzerinde hat gündemde. Havaray 8 noktada düşünülüyor. Anadolu yakasında, Kadıköy-Kartal metro hattına havarayın da bağlanabileceği belirtiliyor


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul’a minibüs yerine havaray geliyor ile Benzer Yazılar:

4 Ocak 2012 Saat : 2:37
  GENEL

İstanbul’a minibüs yerine havaray geliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------