İstanbul’da 50 bin konut birden dönüştürülecek

Son Güncelleme: 15 Haziran 2019 - 5:25 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • İstanbul’da 50 bin konut birden dönüştürülecek

Bakan Kurum, İstanbul’a ilişkin 50 bin konutluk gönüllü dönüşümü içerecek acil eylem planı hazırlayacaklarını belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’a ilişkin 50 bin konutluk gönüllü dönüşümü içerecek acil eylem planı hazırlayacaklarını ve plan kapsamında 50 bin konutun dönüşümüne aynı anda başlanacağını söyledi.

Murat Kurum“Vatantaşın yanındayız”

Kartal’da yıkılan binaların inşaatını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Kendiliğinden yıkılan bir bina, dönüşümü hızlı biçimde yaptık. Vatandaşların da ilk günden bu yana yanında olmak suretiyle yanlarında olmaya çalışıyoruz. Taşınma ve kira yardımı vermeye devam edeceğiz” dedi.

İstanbul için eylem planı

Belediyelere riskli alanların bildirimi konusunda talimat verdiklerini hatırlatan Bakan Kurum, şunları söyledi:

“19 Mayıs’ta süresi dolan genelde kapsamında belediyelerimize riskli alanların bildirilmesi talimatını vermiştik ve süremiz doldu. Yakın zamanda da İstanbul’a ilişkin eylem planımızı hazırlayacağız. Eylem planı içerisinde 50 bin konutluk gönüllü dönüşümü içerecek bir acil eylem planını da biz bakanlık olarak, TOKİ eliyle yapıyor olacağız. 50 bin konuta aynı anda başlamak suretiyle yaraya merhem uygulayacağız. Bu ülkemizin bir sorunu.

Tek taraflı fesih hakkı

Kentsel dönüşüm projelerinde, vatandaşımıza veya yükleniciye tek taraflı fesih hakkını getiren bir düzenleme yapacağız. Bu düzenleme çerçevesinde eğer vatandaşımız bir müteahhitle anlaşmış fakat müteahhit edinimini yerine getiremediyse buradaki süreden kaynaklı ihtarları çekmek ve olaya Bakanlığın tespitini yapmak suretiyle de tek taraflı fesih hakkını getireceğiz.”


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul’da 50 bin konut birden dönüştürülecek ile Benzer Yazılar:

15 Haziran 2019 Saat : 5:25
  TOKİ

İstanbul’da 50 bin konut birden dönüştürülecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------