İstanbul’da kış hazırlıkları başladı

Son Güncelleme: 22 Kasım 2014 - 1:09 0 Yorum Yazar:

İstanbul’da yaklaşan kış sezonunun sorunsuz geçirilmesi için hazırlıklar devam ediyor.
1.022 araç ve iş makinesi, 4 bin 781 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele edilecek.
Olağan üstü haller, kar-buz ve göllenme ile mücadele çalışmalarını değerlendirme, planlama koordinasyon toplantısı AKOM’da yapıldı.

akom merkeziAKOM Meteoroloji Uzmanı Ahmet Köse, önümüzdeki kış aylarında havaların nasıl olacağı ve İstanbul’un iklimi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turgay Gökdemir, 1.022 araç ve iş makinesi ile, 308 müdahale güzergahı ve toplam 4000 km yol ağında 4781 personel ile olumsuzluklara karşı çalışma yapılacağını belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 145 Traktör Kar kürüme ekibi muhtarların sorumluluğunda kendi köy yollarını açmak için görev bölümü yaptı.kayasehiristanbul.net

İstanbul Büyükşehir Belediyesi depolarında 209 bin ton tuz, 1385 ton solüsyon hazır bekletiliyor. İhtiyaç halinde Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tesislerinde günde 2 bin ton solüsyon üretim kapasitesi var. Kritik kavşaklarda 50 kurtarıcı ve çekici muhtemel yolda kalmalar ve kazalara karşı hazır bekletilecek. İlçe Belediyelerinde 24 saat nöbetçi ve görevli ekipler hazır bekletilecek. İlçeler kendi imkanlarının yetersiz kaldığı durumlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından desteklenecek.
Sokakta yaşayan kimsesiz vatandaşlar için toplama merkezleri planlandı. Vatandaşlar zabıta, polis, ambülânslar ile toplanarak sağlık kontrollerinden geçirilerek misafir edilecekler. İlçe Belediyeleri kendi bölgelerinde tespit ettikleri evsiz vatandaşları Büyükşehir Belediyesi’nin misafirhanelerine getirecekler.


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul’da kış hazırlıkları başladı ile Benzer Yazılar:

22 Kasım 2014 Saat : 1:09
  GENEL

İstanbul’da kış hazırlıkları başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------