İstanbul’da su sıkıntısı olacak mı?

Son Güncelleme: 14 Ocak 2014 - 10:56 0 Yorum Yazar:

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ASKON tarafından düzenlenen toplantıda iş adamlarıyla buluştu. Eroğlu, devam eden projelerin yanı sıra bitmiş projeler hakkında iş adamlarını bilgilendirdi.

veysel eroğluİSTANBUL’DA SU SIKINTISI OLMAYACAK
Bir soru üzerine İstanbul’daki barajların durumu ile ilgili açıklama yapan Bakan Eroğlu “İstanbul’da su kesintisi olmayacak” dedi. 2 barajda doluluk oranının düşük olduğunu belirten Eroğlu, bu barajların Alibey ve Elmalı Barajı olduğunu belirterek, bu barajların transfer barajı olduğunu dile getirdi. İstanbul’a su sağlayan diğer barajlarda yeterli miktarda su bulunduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, “Diğer barajlarımızda su var. İstanbul’da su sıkıntısı olmayacak. Bizim master plandaki 35 milyona kadar su verecek sistemleri, 2070 yılına kadar sürecek sistemleri hazır ediyoruz. Çoğu tamamlandı. Altyapı şebekesi tamamen yenilendi. 200-300 yıl dayanacak bir şebekemiz var” dedi.
3 YENİ BARAJ YAPILACAK
Alınan tedbirlere ek olarak Melen ve Ağva’da yeni barajlar yapılacağını açıklayan Veysel Eroğlu, “Melen barajını yapacağız. Ağva’da da Osmangazi ve Sungurlu barajlarını yaparak 3 yıl kuraklık olması halinde İstanbul’a hala su verebilecek bir sistemi kuruyoruz şu anda. İstanbul’a su sıkıntısı yaşatmayacağız. Kaldı ki Perşembe, Cuma gününden itibaren de yağışlar gelecek. Su olmadığı zaman Melen’den su getirtiyoruz.Şu anda iletim devam ediyor” dedi.
“Kanal İstanbul, İstanbul’un su kaynaklarına zarar vermeyecek mi” sorusu üzerine ise Bakan Eroğlu, tatlı su kaynaklarına zarar vermemesi için çalışmaların devam ettiğini bu nedenle “Kanal İstanbul” güzergahının tam olarak belirlenmediğini belirtti.
Yapılan programın sonunda ASKON Genel Başkanı tarafından plaket verilen Veysel Eroğlu, ASKON tarafından oluşturulan orman için ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca’ya “teşekkür belgesi” verdi.
Toplantının ardından “17 Aralık Operasyonu” ile ilgili soruları cevaplayan Eroğlu, yapılan operasyonlarla Türkiye’nin kaybettiğini belirtti. Veysel Eroğlu Türkiye’nin son 10 yılda büyük mesafeler katettiğini belirterek “Yolsuzluk varsa hükümetimizi mücadele ediyor. Ama çeşitli şeyleri toplayıp hükümeti yıpratmak için sansasyonel haber gibi masumiyet karenisini de yok ederek bu şekilde bir tutumla 17 Aralık hadisesini, komplosunu yapmak ülkeye zarar verir. Biz ülkeyi düşünüyoruz” diye konuştu. DHA


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul’da su sıkıntısı olacak mı? ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2014 Saat : 10:56
  GENEL

İstanbul’da su sıkıntısı olacak mı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------