Kadir Topbaş’a metro ihalesinden beraat

Son Güncelleme: 13 Mart 2015 - 10:04 0 Yorum Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyat köyü” metro ihalesinde kamuyu 400 milyon dolar zarara uğrattığı iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.
kadir topbaş açıklamasıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyat köyü” metro ihalesinde kamuyu 400 milyon dolar zarara uğrattığı iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında bulunduğu 15 kişinin “Bağcılar- Başakşehir- Olimpiyat köyü” projesinde kamuyu 400 milyon dolar zarara uğrattığı iddiasıyla yargılandığı davaya devam edildi.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada şikayetçi Cemal Acar hazır bulunurken, Topbaş ve diğer sanıkları ise avukatları temsil etti. Duruşmada hakim Mehmet Hamzaçebi, müşteki Cemal Acar’ın bilirkişi raporuna yönelik itiraz dilekçesinin okunarak dosyaya konulduğunu aktardı.

“MAHKEME TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞTİR”
Acar, rapora ilişkin itirazının doğru olduğunu belirterek, “itirazda gerekli hassasiyet ve özen gösterilmemiştir. Bu dosyaya bilirkişi olarak atananlar daha Kadir Topbaş’ın diğer iki davasında da bilirkişilik yapmışlardır. Bunların kadrolu bilirkişi olduklarını düşünüyorum. Mahkeme tarafsızlığını yitirmiş durumdadır” dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

Kadir Topbaş’a metro ihalesinden beraat ile Benzer Yazılar:

13 Mart 2015 Saat : 10:04

Kadir Topbaş’a metro ihalesinden beraat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------