Kanal İstanbul arsa fiyatlarını uçurdu!

Son Güncelleme: 22 Kasım 2014 - 1:04 0 Yorum Yazar:

Kanal İstanbul arsa fiyatlarını 4’e katladı. EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Uzmanı Vildan Kaya, Kanal İstanbul Projesi’ nin açıklanmasıyla birlikte bölgenin gayrimenkul yatırımcılarının akınına uğradığını söyledi.Kanal İstanbul ve Yenişehir ProjesiKanal İstanbul Projesi’nin Dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından açıklamasının hemen peşinden bölgenin gayrimenkul yatırımcılarının akınına uğradığını belirten Kaya, 3. Havaalanı’nın bu bölgede konumlandırılması ve Kuzey Marmara Otobanı rotasının kanal üzerinden geçmesinin bölgeyi cazibe merkezi haline getirdiğini belirtiyor. Kaya, bölgeye ait master tasarı çalışmaları Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından devam ederken daha netleşmiş bir imar tasarısının bulunmamasına karşın, projelerin kamuoyuna duyurulmasıyla beraber Kanal İstanbul etrafında arazi ücretlerinde yoğun talepten dolayı kısa müddette ciddi artışlar görüldüğünü vurguluyor. Kaya, araziler imara açılıp arsaya dönüştükten sonra ücretlerinin son 5 senede %100’den fazla artış gösterdiğini belirtiyor.kayasehiristanbul.net

Projenin izah etmesinden sonra tavan yapan arsa ücretlerinin son 1 senede ise 2 ile 4 kat oranında artığını belirten Kaya, bilhassa Arnavutköy Kazası’nin Bolluca, Haraççı, Boğazköy, Boyalık, Yeniköy ve Taşoluk Semtleri, Başakşehir Kazası’nin Kayabaşı, Bahçeşehir ve Ziya Gökalp Semtleri’ne yatırımcı taleplerinin oldukça artığını gözlemlediklerini söylüyor.

Kaya, gayrimenkul yatırımcılarının Bakanlığın 2014 senesi nihayetinde bitireceği master tasarı çalışmasını merakla beklediğini de sözlerine ilave ediyor.


---------------------------------------------------------------------------------

Kanal İstanbul arsa fiyatlarını uçurdu! ile Benzer Yazılar:

22 Kasım 2014 Saat : 1:04

Kanal İstanbul arsa fiyatlarını uçurdu! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------