Kayabaşı Kiptaş Konutlarında Otopark sorunu!

Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 - 1:26 0 Yorum Yazar:

Sitemizin başlıca sorunları içinde bilindiği gibi otopark gelmekte. Öyleki her geçen gün bu sorun daha da artmakta ve komşular arasında tatsız olayların yaşanmasına bile sebebiyet vermektedir.Yaklaşık yedi yıldır Site yönetimimiz olan,İ.B.B İştiraki Boğaziçi Yönetim A.Ş de bu soruna köklü bir çözüm üretememiştir. Geçici çözümlerle kaldırımların bazı bölümlerini Otopark yapsalar da sıkıntılar devam etmektedir. Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde Blok ve Yönetime seçilen Site Sakinlerimiz de maalesef çözüm adına sınıfta kalmışlardır.
O zaman haklı olarak herkes şu soruyu sormaktadır; bu sorun nereye kadar devam edecek ?

Bu soruya cevap verecek olan önce Yönetimdir, çözüm yollarını araştıracak, bencillikten sıyrılıp Blok Yöneticileri ve Site Sakinleri ile istişare toplantıları yaparak, birlikte hareket ederek, ancak çözüm üretilebilir.

Malesef Yönetim seçimlerinde Boğaziçi Yönetim A.Ş ve Kiptaş’ın Yönetimi bırakmamak adına Kendi güdümünde hareket eden bir yönetici olması için tapusunu almayanların yerine oy kullanarak seçtiği yöneticiler, Kiptaş’ın karşısında etkili olamamışlardır, olması da mümkün değildir.

Önümüzdeki seçimlerde bu, göz önünde bulundurularak herkesin oyuna sahip çıkarak iş yapabilecek kişileri seçmesi önem arz etmektedir.
Bu sağlandıktan sonra, yapılacak istişare toplantılarında belirlenen etkili ve güçlü bir heyet kurulması sağlanmalıdır. Heyetin görevi yetkili Kurumlar ve Kişilerle görüşmeler yaparak Otoparkın yaptırılmasını sağlamak olmalıdır. Zira Otoparkı yaptırmaya ne Site Yönetiminin nede Site Sakinlerinin gücü maddi olarak yetmez.

Öncelikle İst. Büy. Şeh Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal ile görüşülmeli bu sorunu ancak kendisinin çözebileceği izah edilmelidir. Say. Mevlüt Bey isterse Kiptaş’a veya bir çok firmaya bunu yaptırabilir, yeter ki istemesini bilelim.

Bize ulaştırdığınız paylaşımlarınız Sizden Gelenler bölümünde yayınlanır.

Geçmişte Sitemiz ve bölgemizle ilgili bir çok hizmet bu yol ile alındığını herkes biliyor, bilmek istemeyenler olsa da.

OtoParkın nereye ve nasıl yapılacağı konusu tartışılabilir, herkesin fikirleri dikkate alınmalı, şu belli ki sıkıntıyı ancak katlı otopark yaparak çözülebilir.
Bizim fikrimiz ise resimde de basit çizimlerini yaptığımız alana yapılabilir. B-1 Blok önündeki parkın altındaki otoparkın altı bir kat kazılarak iki kat yapılabilir, parkın hizasına gelen kısım bir kat daha avantaj sağlıyor. Burası yaklaşık 120 araç alabilir.

Diğer müsait olan yer ise Güvenliğin altından devam ederek Site Yönetiminin önünden A-1 Blok istikametine giden alanı kazarak bir kat otopark yapılabilir, burası da yaklaşık 200 araç alabilir. Temennimiz bir an önce Otopark sorunun çözülmesidir. Saygılarımızla.


---------------------------------------------------------------------------------

Kayabaşı Kiptaş Konutlarında Otopark sorunu! ile Benzer Yazılar:

14 Aralık 2017 Saat : 1:26

Kayabaşı Kiptaş Konutlarında Otopark sorunu! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------