‘Kayaşehir’ büyük bir Pazar

Son Güncelleme: 15 Aralık 2010 - 10:39 0 Yorum Yazar:

‘Kayaşehir’ büyük bir Pazar

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin İstanbul Kayabaşında yapmış olduğu 60 bin konutluk Uydukent projesinin ilk etabı tamamlanmak üzere. TOKİ, Kayaşehir’de 2011 yılının ilk çeyreğine kadar 11.500 konutu sahiplerine teslim etmeyi planlamakta. 

Proje tamamlanınca 60.000 konutta 300.000 kişinin, Başakşehir, Bahçeşehir ve Ispartakule’yi de içine alan yerleri de saydığımızda 500.000 nüfusun barındırılacağı bir bölge olması tahmin ediliyor. Birçok resmi kurumun ve üniversitelerinde burada olacağını düşünürsek; bu nüfusun 1.000.000 olması ileriki yıllarda imkânsız gibi durmuyor.

Bu durumu takip edip değerlendiren İstanbul halkı, gözünü Kayaşehir’e dikmiş durumda. Geçenlerde TOKİ’nin yapmış olduğu büfe tipi dükkan ihalelerinin muammen bedelin yaklaşık 4 katı fiyatına sonuçlanması Kayaşehir’in geleceği hakkındaki düşüncelerimizde bizleri yanıltmayacağının sinyalini vermişti.

Yeni kurulmakta olan bir şehrin bir çok ihtiyacı olduğunu düşünen ilgili firmalar, çeşitli kampanya hazırlıkları için çalışma başlatmış durumdalar.

Her dairenin nakliyat, duşakabin, perde, kartonpiyer vb. ihtiyaçları göz önüne alındığında daire başına 3 bin TL.’lik ortalama bir fiyat çıkardığımızda bu rakam 10 bin dairede 30 milyon TL’lik pazar payı olduğunu gözler önüne sermekte; diğer bir ifadeyle 30 trilyonluk bir ciro ortaya çıkmaktadır. Projenin tamamı düşünüldüğünde yani 60 bin konut için bu rakamın 180 trilyon TL tutarında sadece daire bazında bir rakam ortaya çıkmaktadır.

Firmalar arasında oluşacak rekabetin Kayaşehir sakinleri açısından faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Merkez Kayaşehir; ilk etap projesi için Kayaşehir’in tek alışveriş merkezi olma özelliğine sahip. 63 bin metrekare kapalı, 36.700 metrekare kiralanabilir alanda 172 mağaza – işyeri ve 8 salonlu sinemanın yer aldığı Merkez Kayaşehir’de, otel ve iş merkezi de inşa edilecek. Merkez Kayaşehir’de mağazalar 8 Aralık Çarşamba günü açık arttırma ile satışa çıkacak.


---------------------------------------------------------------------------------

‘Kayaşehir’ büyük bir Pazar ile Benzer Yazılar:

15 Aralık 2010 Saat : 10:39

‘Kayaşehir’ büyük bir Pazar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------