Kayaşehir sular Altında

Son Güncelleme: 17 Haziran 2014 - 12:17 0 Yorum Yazar:

İstanbul’da öğleden sonra etkili olan yağmur, su baskınlarına yol açtı. Başakşehir’de çok sayıda ev su içinde kalırken eşyalar kullanılamaz hale geldi.

kayaşehir selİstanbul ’da öğleden sonra aniden bastıran şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle su baskınları yaşandı ve bazı güzergahlarda trafik durma noktasına geldi. İkitelli Ziya Gökalp Mahallesi Selvi sokakta bulunan çok sayıda evde de su baskını yaşandı. Yağmurun ardından evlerini su basan Vedat Ölmez, çocuklarını alarak evden son anda çıktıklarını söyledi. Evdeki tüm eşyaların kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Ölmez, “Biranda evi su bastı. Evdekiler dışarı çıktık. Eşyaları topladık ama her şey su içinde kaldı.” dedi.

Aynı sokakta bodrum katta yaşayan Suriyeli Ailelerin evini de su bastı. Biranda su içinde kaldıklarını anlatan Suriyeli aileler, küçük çocuklarını da alarak sokağa çıktı. Suriye’den 2 ay önce İstanbul’a geldiğini anlatan Ahmet Latif, “Komşuların verdiği eşyaları kullanıyorduk. Şimdi onlarda gitti.” Diye konuştu. Çocuklarıyla sokakta kalan Suriyeli Aile yetkililerden yardım istedi.

KAYAŞEHİR’DE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

İstanbul’da etkili olan yağmur nedeniyle Kayaşehir’de yollar göle döndü. Birçok araç yolda ilerlemekte güçlük çekti. Bazı araçların plakaları suya düştü.

VATANDAŞ KAPALI ALANLARA SIĞINDI

Kurak günler geçiren İstanbul, sağanak halinde yağan yağmurla serinledi. Yağmur öncesi geceyi andıran görüntüler yaşanırken, vatandaşlar yağan yağmurdan korunmak için kapalı alanlara kaçıştı.

İstanbulluları serinleten yağmur öğle saatlerinde başladı. Yağmur bulutlarının gökyüzünü kaplamasının ardından geceyi andıran görüntüler oluştu. Daha sonra başlayan sağanak, caddeleri ıslattı. Sokakta yürüyen vatandaşlar yağmurdan korunmak için kapalı alanlara akın etti. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde yürüyen vatandaşlar dikkat çeken görüntüler oluşturdu.kayasehiristanbul.net

METEOROLOJİ’DEN UYARI

“Kırklareli il geneli,Tekirdağ’ın doğusu (Çorlu, Marmaraereğlisi, Çerkezköy) ve İstanbul’un batı ilçelerinde (Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Esenyurt, Eyüp ve çevresi) halen devam eden gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. ”

KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün görülecek yağışların Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ile kıyı kesimleri dışında Kastamonu geneli, Ankara’nın güney ve doğusu, Bolu’nun doğu kesimleri, Çorum’un kuzey ve batısı, Sivas’ın batı çevrelerinde orta kuvvette (6-20 kg/m2) ve yer yer kuvvetli olarak (21-50 kg/m2) etkili olması beklendiğini açıkladı.


---------------------------------------------------------------------------------

Kayaşehir sular Altında ile Benzer Yazılar:

17 Haziran 2014 Saat : 12:17

Kayaşehir sular Altında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------