Kayaşehir’de Oturan Konut Sahiplerinin Sorunları

Son Güncelleme: 23 Mayıs 2011 - 10:59 2 Yorum Yazar:

Kayaşehir’de Oturan Konut Sahiplerinin Sorunları

Sitemize gelen yoğun mail trafiğinde Kayaşehir Sakinlerinin İett otobüs seferlerinin niçin başlamadığı noktasında şikayet ve sitem içersinde oldukları gözlenmiştir. Mailleri dikkate alıp Kayaşehiş’de oturan konut sahipleri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde şu ortak sorunlar dile getirilmiştir.

“Konutları teslim ettiler. Ancak ulaşım sadece özel arabalar ile yapılıyor”

“Bu durumun hiç bir dünya ülkesinde yaşanmasının mümkün olmadığı ve ancak Türkiye’de yaşanabilecek bir durum olduğu;“

“Her seferinde dünya devletlerini örnek gösterenlerin kendi uygulamalarından acaba haberleri var mı?“

“Buraya bir kişi dahi taşınmış olsa iett sefer koymak zorundadır.”

“Aidat ve konut taksitlerini nasıl ki hemen talep etmekteler o zaman hizmeti de hemen sunmak zorundadırlar.”

“’Emlak Yönetimi’ adında, site yönetimini bir firmaya devredilmiş. Onlarda başlangıç parası adı altında 415 TL. dairelere giriş parası talep ettiler. Aidat bedelleri olan 62 veya 64 TL. de peşin peşin aldılar. Ancak arıyoruz; asansör çalışmaz “halledeceğiz efendim” doğalgaz çalışmaz“halledeceğiz efendim” ulaşım için ne yapıyorsunuz? “iett ‘nin sitesine mail ediyoruz sizde atın” cevabı veriliyor. Ücret talebi peşin, zamanında ödemez iseniz faiz uygulanır ancak hizmete gelince “halledeceğiz efendim”

“Emlak yönetimi eğer İett veya Başakşehir belediyesinden ulaşım sorununu çözemiyor ise toplamış olduğu milyarlarca lira yaradan 2 tane minibüs alıp merkezi iett duraklarına sefer yapamaz mı?” Kendilerine makam arabası alacaklarına öncelikle aldıkları paraların hakkını versinler”

“Emlak Yönetimi Ne gariptir ki tüm binalardan İgdaş’a ödemesi gereken merkezi sistem güvence bedelini konut sahiplerinden almış, aidatını almış ancak hala İgdaş’a ödemesi gereken ücreti ödememiş peki neden? Bu paraları emlak yönetimi repoya mı yatırdı? Konut sahipleri sıcak su ve ısınma imkânı bulamaz iken emlak yönetimi bu paraları ne yaptı? ”

“Kendilerine konuyu sorduğumuzda efendim binanın %51 i taşınması gerektiğini söylüyorlar. Peki soruyoruz? Bu binalar merkezi sistem ve herkesin dairesinde ısı pay ölçer cihazından dolayı kullandığı gaz miktarını ödemeyecek mi? Ortak mahaldeki petekleri kapattığınızda sadece daire gaz tüketimi gelmiş olmaz mı?Bu durumda %51 ‘in taşınmasını beklemenize gerek var mı? Tabi ki yok o zaman neyi bekliyorsunuz?”

“Konut sahiplerinin parasından para kazandıktan sonramı gazı açacaksınız?”

“Korkumuz o ki emlak yönetimi ile çok uğraşacağız daha başta art niyet taşıyan bir kurum acaba daha sonra ne yapar? Bir an önce konut sahipleri kendi aralarında bir organize olup, hizmetten yoksun sadece tahsildarlığı bilen bu kurumun elinden kurulmalıdırlar”

“Biz Toki’den daire aldığımızı zannediyorduk. Ancak yaşadığımız süresin hiçbir yerinde Toki görevlisini görmedik. Sadece dağ taş Toki yazısı ile süslenmiş”

Evet Kayaşehir Konut sahipleri ile yapmış olduğumuz röportajlarda konut sahiplerinin mağduriyetleri ortada. Yetkililerin bir an önce gerekeni yapmasını umuyoruz.


---------------------------------------------------------------------------------

Kayaşehir’de Oturan Konut Sahiplerinin Sorunları ile Benzer Yazılar:

23 Mayıs 2011 Saat : 10:59

“Kayaşehir’de Oturan Konut Sahiplerinin Sorunları” için 2 Yorum

  1. Tayfun KOMİ dedi ki:

    Ben öncelikle ulaşım okul hastahane ısınma ulaşım problemlerini tokinin halletmesi gerektiği düşüncesindeyim çünkü bunu devlet yapıyor bu devletin bir projesi buna sahiplenmesi gerekir yoksa hayat bizim için çekilmez olur ben tokiye başbakana güveniyorum büyükşehir belediyesine güveniyorum bizi inşallah mağdur etmezler dilegim bu

  2. barbaros dedi ki:

    toki ve kardeşi emlak hizmetleri a.ş siz sadece vadandaşı sömürüp alınterini gaspediyorsunuz 2011 yılında toplanan 671×720 483120 tl buharmı oldu ve her ay toplanan 720×68 48960 tl nereye gidiyor masraflardan sonra kalan parayı kim hortumluyor yetmiyorki tel örgü çevirecegiz deyip daire başı 434 tl daha topluyorlar bu zulüm karşılıksız kalmaz günün birinde helal süt emmiş savcının biri hesap sorar inşallah 4.bölge ve diger bölgeler uyanın artık

Kayaşehir’de Oturan Konut Sahiplerinin Sorunları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------