Kayaşehir’e Yeşili Korumak için su deposu yapılıyor

Son Güncelleme: 12 Eylül 2013 - 3:27 0 Yorum Yazar:

Başakşehir yeşil dokusu, çevreci projeleriyle İstanbulluların göz bebeği bir ilçe. su deposuBaşakşehir Belediyesi, doğal yapıyı bozmadan ilçeye yeşil alanlar katarken, bir yandan da var olan yeşil alanların korunması için çaba harcıyor.

Su Hayatın Kaynağı

Tüm canlılar için: ‘Su hayat kaynağıdır’ düsturundan hareketle yola çıkan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri; olası bir kuraklık durumunda yeşil alanların zarar görmemesi için, Su Depoları oluşturarak Başakşehir’in doğasını korumak için tedbirler alıyor.

Bitki gelişimi için gerekli olan ancak doğal yollarla karşılanamayan suyun, çevre sorunu yaratmadan sulanabilmesi imkânını veren bu depolar, ilçede sulama yapacak olan araçların kolayca faydalanabileceği kritik yerlerde bulunuyor.

Doğru Zamanda Doğru Uygulama

Bitkilerin gelişiminde optimum su kullanımının, ekosistemin dengesini korumak için son derece önemli olduğunu belirten uzmanlar doğru zamanda, doğru yerde sulama yapmak gerektiğini söyleyerek, depolama alanlarının Başakşehir’in kendine has bitki yapısını korumak için yapıldığını ifade ediyorlar.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce İlçe genelinde yapılan çalışmalarda sulama amaçlı yapılan depo sayısı 21’e yükseldi. Ayrıca ilçe genelinde yıllar içerisinde artacak yeşil alan miktarı göz önüne alınarak depo yapımları program dahilinde devam ettiriliyor.


---------------------------------------------------------------------------------

Kayaşehir’e Yeşili Korumak için su deposu yapılıyor ile Benzer Yazılar:

12 Eylül 2013 Saat : 3:27

Kayaşehir’e Yeşili Korumak için su deposu yapılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------