Keyfi kiracı çıkarma dönemi bitti!

Son Güncelleme: 28 Ağustos 2018 - 9:11 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,

Mülk sahiplerinin, ‘Almanya’dan oğlum gelecek, akrabam oturacak’ gibi kiracı çıkarmak için söylediği sözler yargı frenine takıldı. Haksız yere kiracı çıkarma dönemi Yargıtay kararıyla sona erdi.

Keyfi kiracı çıkarma dönemi bitti!

 

Mülk sahiplerinin kiracılarını çıkarmak için söylediği bahaneler yargıya takıldı. Yargıtay, ‘Almanya’dan oğlum gelecek, akrabam oturacak’ gibi bahalelerle kiracı çıkarılmayacağına karar verdi.

İstanbul’da özel bir şirkete kiralık verdiği işyerinin boşaltılmasını isteyen bina sahibi, 14. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. Binada kızının çanta satacağını söyleyen mülk sahibi için mahkeme karar verdi. Mülk sahibinin samimi olmadığına karar veren mahkeme, davacının kararını temyiz etti.

YARGITAY’DAN EMSAL KARAR

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, kiracılar ve mülk sahipleri için emsal bir karar verdi. Yargıtay tarafından, “Kiraya veren veya kiraya veren durumunda olmayan malik ancak kendisinin, eşinin alt soyu ve üst soyunun veya kanun gereği bakmakla yükümlü olduğu diğer kişilerin ihtiyacı için dava açabilir.

İhtiyaç iddiasına dayalı davalarda tahliyeye karar verilebilmesi için ihtiyacın gerçek, samimi ve zorunlu olduğunun ispatlanması gerekir. Geçici ihtiyaç tahliye sebebi yapılamayacağı gibi uzun süreye bağlı olan ihtiyaç da tahliye sebebi kabul edilemez” kararı alındı. Akşam gazetesi


---------------------------------------------------------------------------------

Keyfi kiracı çıkarma dönemi bitti! ile Benzer Yazılar:

28 Ağustos 2018 Saat : 9:11

Keyfi kiracı çıkarma dönemi bitti! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------