Kiptaş “İhtiyacı Olana Satacağız”

Son Güncelleme: 21 Aralık 2017 - 12:40 0 Yorum Yazar:

2017 ‘yi Pendik’te projelendirdiği Yeşilce Aydos’u satışa sunarak kapatmaya hazırlanan Kiptaş, 2018 vizyonunu da belirledi. Şirket, Silivri ve Bahçeşehir’de 3 bin sosyal konut inşa edecek. Fiyatlar 200 bin liranın altında olacak. Kiptaş Genel Müdürü Yıldırım, “TOKİ’ye rakip değiliz, vatandaş için yarışıyoruz” dedi.

Bugüne kadar 75 bin konut inşa eden Kiptaş, yılı 130 milyon lira ciro elde edeceği 331 konutlu Yeşilce Aydos projesini satışa sunarak kapatıyor. 23 bin metrekare arsa içinde 10 blok olarak inşa edilecek projede konutların büyüklüğü 83 metrekareden başlıyor. En küçük metrekareli daire 2+1. Fiyatlar ise KDV dahil 284 bin 280 lira ile 550 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Sitede 201 adet 2+1, 130 adet 3+1 tipi konut bulunuyor. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, satışa çıktıkları 331 konutlu yeni projenin üçte birinin şimdiden satıldığını söyledi. Yıldırım, “Biz birçok projemizde lüks konutu minimum karlarla sosyal konut fiyatına satıyoruz. Bu projemizde de aynı anlayışla hareket ettik. Sektörden anlamayan sanayici inşaatçı oldu. Bu da arsa paylarının yükselmesine ve kar marjlarının yukarı çıkmasına neden oldu. Satışta zorlanan müteahhit kar marjını düşük tutsun” dedi.

İhtiyacı Olana Satacağız

Gelecek yıl fiyatı 200 bin liranın altında olan yeni projeler yapıp satışa sunacaklarını belirten Yıldırım, TOKİ’ye rakip mi geliyorsunuz sorusuna ise, “Kimseye rakip değiliz. TOKİ’yle en fazla vatandaş için yarışırız. Bu da güzel bir şey. Silivri ve Bahçeşehir bölgelerinde vatandaşa 200 bin liranın altında sosyal konutlar inşa edeceğiz. Üstelik bu konutların her türlü sosyal donatısı da olacak. Yatırımcıya değil doğrudan ihtiyaçı olan ve taşınıp içinde yaşayacak hiç evi olmayan kişilere satış yapacağız. Her projemizde olduğu gibi burada da talep yoğun olursa kura çekeriz” bilgisini verdi.

Vade farksız 36 ay taksit

Yeşilce Aydos projesinden konut almak isteyenler şirket bünyesinde vade farksız konut bedelini dilerse 36 ay taksitle ödeyebiliyor. 120 aya kadar ise 0,87 vade farkıyla bankadan kredi çekebiliyor. E-5 ve Tem Otoyolu’na 5 dakika mesafede bulunan Yeşilce Aydos, metroya ve yüksek hızlı tren istasyonuna da yakın mesafede yer alıyor.

‘Dönüşüm rant haline geldiyse 5 emsal yetmez’
Kentsel dönüşümün sıkıntılarına dikkat çeken İsmet Yıldırım, “İstanbul’da Anadolu yakasında dönüşümler tamamlanmak üzere. Bu nedenle biz ağırlıklı olarak Avrupa yakasında olacağız. İstanbul’da yaklaşık 800 bin konutun yenilenmesi gerekiyor. Kentsel dönüşüm için yüksek emsal çözüm değil. Bunun örneğini gördük. Dönüşüm rant haline geldiyse 5 emsal yetmez” dedi. Şirket, 2018’de Pendikte 700 konutlu yeni bir proje daha yapacak. Bahçeşehir’deki bin 600 konutluk proje ise memurlara yönelik olacak.


---------------------------------------------------------------------------------

Kiptaş “İhtiyacı Olana Satacağız” ile Benzer Yazılar:

21 Aralık 2017 Saat : 12:40

Kiptaş “İhtiyacı Olana Satacağız” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------