Kışla mücadelede, önlemler hazır

Son Güncelleme: 11 Aralık 2013 - 4:23 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi, kar yağışının yoğun olduğu ilçede kurulan ekiplerle belirlenen noktalarda yaptığı çalışmalarla oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçiyor.

kış hazırlığıİstanbul genelinde yağışlar zaman zaman etkili olurken, Başakşehir Belediyesi ekipleri vatandaşların ve araçların yağıştan etkilenmemesi için gerekli çalışmaları sürdürüyor. Başakşehir Belediyesi; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri koordineli olarak yürüttüğü çalışmalarla bölgede oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçiyor.

Başakşehir’de kar, keyfe dönüşüyor

Hafta sonuna kadar sürmesi beklenen kar yağışının trafiği ve vatandaşları olumsuz etkilememesi için günler öncesinden oluşturulan plan doğrultusunda çalışmalar yürütülüyor.

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 9 mahallede, 46 aracıyla (kar küreme, jcb, greyder, kato) kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, mahallelerde yerinde incelemeler ve müdahaleler yaparken aynı zamanda vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirerek çalışmalar gerçekleştiriyor. 100 kişilik saha ekibinin belirli program dahilinde yürüttüğü çalışmalar kış döneminde devam edecek.

Zabıta Müdürlüğü; 9 mahallede, 9 ekibiyle yer alarak trafiğin seyrini kolaylaştırıyor, yollarda oluşabilecek olumsuzlukları merkeze iletiyor. Merkeze ulaştırılan bilgiler, hızla Fen İşleri Müdürlüğüne iletilerek, sorunlu alana müdahale ediliyor. Zabıta Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü kendi bünyesinde bulunan araçları, karla mücadele kapsamında Fen İşlerini Müdürlüğüne devrederek araç ve personel takviyesi de sağlıyor.

Park Bahçeler Müdürlüğü; Fen işleri ve diğer müdürlüklerle yürüttüğü koordineli çalışmalarla ilçede bulunan parklar, yürüyüş yolları, ana arterlerde kar temizleme çalışmaları yürütüyor.
18 Personelle vardiyalı yürütülen çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

Vatandaşlardan gelen talepler anında cevap buluyor

Belediyeye bağlı personeller günler öncesinden kanal açma ve temizleme çalışmalarını tamamlarken, ekipler özelikle rögarlarda meydana gelebilecek sorunları gidermek adına gerekli tedbirleri aldılar. Ekipler, vatandaşların Belediyenin 444 0 669 numaralı Çağrı Merkezi’ne bildirdikleri ihbarlarıda yetkileri dâhilinde anında cevap veriyor.

Ekipler dönüşümlü olarak bölgede çalışmalarını sürdürerek, Başakşehirliler’in rahat bir kış geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


---------------------------------------------------------------------------------

Kışla mücadelede, önlemler hazır ile Benzer Yazılar:

11 Aralık 2013 Saat : 4:23

Kışla mücadelede, önlemler hazır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------