Metrekare bazlı satışlar başlıyor

Son Güncelleme: 6 Mart 2017 - 3:42 0 Yorum Yazar:

2017 konut sektörü açısından oldukça hareketli günlerle geçmeye devam ederken, bir yeni haber Gayrimenkul Sertifikası konusunda geldi. Bu hafta atılacak ilk adımla Gayrimenkul Sertifikası Türkiye’de ilk kez hayata geçirileceği proje lanse edilecek.Gayrimenkul Sertfikası

TOKİ arsası üzerinde Makro Yapı güvencesiyle hayata geçirilecek Park Mavera 3 Başakşehir konut projesi kapsamında lansmanla birlikte Gayrimenkul Sertifikalı metrekare bazında konut satışlarının startı verilecek.
Özellikle İnşaat sektörünü, konut üreticilerini yakından ilgilendiren haberin ayrıntısına göre, Özel bir lansmanla Gayrimenkul Sertifikası kullanımının önünü açacak, Türkiye’de ilk olarak uygulanacak olan metrekare bazında konut satışlarının ilki Başakşehir bölgesinde TOKİ arazisi üzerinde hayata geçirilen Park Mavera 3 projesiyle başlatılacak. Sektör temsilcileri bu önemli gelişmeden oldukça umutlu. Satışların ve yatırımcı ilgisinin artacağı Gayrimenkul sertifikası ile konut satışına yabancının da büyük ilgi göstereceği ifade ediliyor.
Nasıl olacak?
Gayrimenkul Sertfikası, vatandaşa, yatırımcıya metrekare bazında konut satışının önünü açan bir yatırım aracı olacak. Son yıllarda artan konut fiyatları, yüksek ev fiyatları tüketicinin, yatırımcının daire bazında değil, metrekare bazında yatırım yapmasına olanak verecek. Sertifika satmaya hak kazanan, önceden sertifika satışı konusunda izinleri alan firmalar, projelerini metrekare metrekare satabilecekler. Bunun ilk örneği ise bu hafta lansmanı gerçekleştirilecek olan Başakşehir’de yükselecek Park Mavera 3 konut projesi olacak.
Bu projeye yatırım yapmak isteyenler dilediği metrekareyi, cebindeki paraya göre seçerek yatırım yapabilecek. Böylece yatırımcı parasına göre dilediği İnşaat projesine yatırım yapmış metrekare bazında Gayrimenkul Sertifikası sahibi olmuş olacak. Yatırımcı sahip olduğu Gayrimenkul Sertifikalarını dilediği zaman satabilecek. emlakpencerem.com


---------------------------------------------------------------------------------

Metrekare bazlı satışlar başlıyor ile Benzer Yazılar:

6 Mart 2017 Saat : 3:42

Metrekare bazlı satışlar başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------