Pendik’te okul sütü hastanelik etti

Son Güncelleme: 10 Mayıs 2012 - 1:17 0 Yorum Yazar:

Pendik’te, okullarda dağıtılan sütleri içtikten sonra karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle çok sayıdaöğrenci akşam saatlerinde hastanelere kaldırıldı.

Pendik’te dağıtılan sütlerden içtikten hemen sonra rahatsızlanan yaklaşık 30 öğrenci, mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile çevredeki hastanelere kaldırıldı. Ertuğrul Gazi Mahallesi’ndeki Ercan Görür, Güllübağlar Mahallesi’ndeki Cemile Çopuroğlu ve Esenler Mahallesi’ndeki Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda süt içen öğrenciler peş peşe rahatsızlandı. Hasta öğrenciler, okullara çağrılan ambulanslarla Marmara, Pendik Devlet ve Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanelerine kaldırıldı.

Bu arada, çocuklarının hastalandığını duyan veliler de hastane acil servislerine koştu. Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gazetecilere açıklama yapan bazı veliler, çocuklarının dağıtılan sütlerdenhastalandığını söyledi. Süt içtikten sonra karın ağrısı ve mide bulantısı çektiğini söyleyen bir öğrenci ise öğretmenlerin kendilerini süt içmeye zorladıklarını iddia etti.

Acil servislerde tedavileri tamamlanan öğrenciler taburcu edildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Cihan


---------------------------------------------------------------------------------

Pendik’te okul sütü hastanelik etti ile Benzer Yazılar:

10 Mayıs 2012 Saat : 1:17
  GENEL

Pendik’te okul sütü hastanelik etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------