Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de

Son Güncelleme: 21 Mart 2013 - 2:44 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Kültür Söyleşileri Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ı ağırladı. Şevki Yılmaz “Ümmetin iman kardeşliğine sudan daha çok ihtiyacı var. İman Kardeşliği yerine ırk, din, dil, mezhep kardeşliğini koyanlar dünyayı mutsuzluklara ve savaşlara sürüklemiştir” dedi.

şevki yılmazBaşakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’ın katıldığı söyleşiye, ilçe sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Salonun tamamını dolduran izleyiciler fuaye alanından da söyleşiyi takip etti.

Toplum ahlak erozyonu yaşamaktadır

Geceye dua ile başlayan Şevki Yılmaz Kur’an-ı Kerim’in pek çok ayetinde önemle vurgulanan “İslam’da Kardeşlik” kavramını anlattı. Yılmaz “Allah (C.C) kulunu kaidesiz yaşatmaz. İslam toplumun mutluğu, huzur için vardır. İslam barış demektir, Müslüman ise yaratıcı ile barışan, şeytana küs demektir. Günümüz toplumunda ahlak erozyonu yaşanmaktadır. İnsanlar, dininden uzaklaştıkça toplumdaki huzursuzlukta artmaktadır. Eskiden Çanakkale’nin yetimleriydik. Şimdi ayrılan anne-babaların yetimleriyiz. Ümmet Kur’an- Kerim kardeşliğine muhtaçtır. İman kardeşliği yerine ırk, din, dil, mezhep kardeşliğini koyanlar dünyayı mutsuzluklara ve savaşlara sürüklemiştir. Müslüman kardeşliği değil, iman kardeşliği vardır” dedi.

Tüm Ayrıntılar

 


---------------------------------------------------------------------------------

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2013 Saat : 2:44

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------