Sadaka taşı Başakşehir’de

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2014 - 1:14 0 Yorum Yazar:

Geçmişin sadaka taşları, ‘sosyal market’ projesi ile günümüze taşındı. Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Başakşehir Kızılay ‘sosyal market’ projesi başlattı. sadaka taşıProje kapsamında Osmanlı’nın sadakaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için kullandığı ‘sadaka taşları’ günümüze uyarlanarak ‘sosyal marketler’ projesinde hayat buldu. “Sosyal Market” projesiyle bu güne kadar 5 bin 200 ihtiyaç sahibine giysi, kırtasiye ve hijyen malzemesi dağıtıldı.

Başakşehir Kaymakamlığı ve Başakşehir Kızılay’ın; ‘Yoksulluk toplum huzurunu tehdit eden en temel sorunların başında geliyor. Bu nedenle yardımlaşma ve dayanışmanın yaşamımızda mühim bir yeri olduğunu idrak etmemiz gerekiyor’ söylemi ile başlattığı ‘sosyal market’ projesinde ihtiyaç fazlası eşyaların veya yoksullara yapılması düşünülen her türlü ayni ve nakdi yardım kişilere ve ailelere karşılıksız olarak ulaştırılıyor.

kayasehiristanbul.net
İsme dosya hazırlanıyor

Türk Kızılay’ı Başakşehir Şubesi ve Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen “Sosyal Market Projesiyle” her türlü bağış kabul ediyor. Bu proje sayesinde ihtiyaç sahibi aileler, hem acil gereksinimlerine istedikleri anda ulaşabiliyor hem de giysi ürünlerine beğenilerine göre yapabiliyor hem de sanki mağazadan alışveriş yapıyormuş gibi bu yardımdan faydalanabiliyor.

Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı projeden faydalanmak isteyerek başvuruda bulunan vatandaşın ismine dosya hazırlıyor. İhtiyaç sahibi Başakşehirliler bu dosya ile haftanın her günü açık olan mağazadan ihtiyaçlarını alabiliyor. Sosyal Market, Başakşehir 5. Etap’ta bulunuyor.

Yardımlar, Ramazan ayında da devam edecek

Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sibel Akyüz projeyi anlattı, “Sosyal Marketin kurulması, hemen hemen her evde bulunan özellikle kadınların çok az kullanıp artık kullanılmayan dayanıklı tüketim mallarının toplanması, bunların temizlenmesi ve ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması sağlanmıştır. Ocak 2014 tarihinde başladığımız projemiz, Ramazan ayında da devam edecek. Bu mübarek ayda 3 bin ihtiyaç sahibini giydirmek istiyoruz.”

Başakşehir Kızılay Şube Başkanı İlyas Bilen “Türk toplumunda her zaman var olan geleneksel yardımlaşma ve dayanışma duygusunu ortaya çıkararak, ihtiyacı olan bireyler ile onlara yardım etmek isteyen hayırseverleri buluşturan ortak bir zemin hazırladık. Hayırsever vatandaşların bağışladıkları yiyecek, giyecek, ev eşyası, tıbbi malzeme ve ortopedik malzemeler gibi birçok tüketim maddesini Sosyal Market’te tasnif ettik. Toplum vicdanını incitmeden ve bireylerin onurunu rencide etmeyecek bir biçimde gizli ve en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Üç ay gibi bir sürede 5 bin 200 ihtiyaç sahibine hizmet verdik” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Sadaka taşı Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

17 Mayıs 2014 Saat : 1:14

Sadaka taşı Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------