Şahintepe’de muhteşem Kutlu Doğum kutlaması

Son Güncelleme: 25 Nisan 2012 - 10:20 0 Yorum Yazar:

Şahintepe’de muhteşem Kutlu Doğum kutlaması

‘’Bu gece Şahintepe’de Allah Resulünün mirası dağıtılıyor…’’

Başakşehir Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası’na için düzenlediği programların ikincisi, Şahintepe Karagöz Düğün Salonu’nda gerçekleşti. 
Sunuculuğunu Nur Haktan’ın yaptığı programa; Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başakşehir Belediye Başkan yardımcısı Haluk Dikbaş, Ahmet Bulut, Grup Dergah, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şahintepe Mahalle Muhtarı Erol Çapan ve çok sayıda izleyici katıldı.


‘’Hepimiz bir’iz, birden’iz, kardeşiz….’’
Başakşehir Müftüsü Ahmet bilgi açılış konuşmasında bu yılki kutlu doğum haftasının da teması olan kardeşlik hukukunun öneminden bahsetti. Bilgi, ’’Bütün inananlar kardeştir. Müslüman bir yerden iki defa ısırılmaz. Hiç kimse ırkından dolayı suçlanamaz. Çünkü kimin hangi ırktan doğacağı kendi elinde değildir. İslam birliğinde ve beraberliğinde bulunmak bizim elimizde’’dedi.

Kuran-ı Kerim’den  ayetlerle örnek vererek anlattığı kardeşlik hukukunun önemine dikkat çeken Müftü Bilgi, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Efendimizin ahlakını, merhametini, aile hayatını örnek almalıyız diyerek Peygamber Efendimizin hayatına da dikkat çekti.

‘’Namazı miras bıraktı’’
Grup Dergah ekibinden olan Hafız Mehmet Demir, Kuran-ı Kerim tilavetiyle izleyenlere mistik anlar yaşatırken, Ahmet Bulut ise Allah Resulü’nü ve başından geçen olayları izleyicilerle paylaştı.
Efendimizin hayatından kesitler anlatan Ahmet Bulut, gittiği yurtdışı gezilerinde başından geçen olayları da anlatarak, ’’Dünyanın her yerinde sevgili Peygamber Efendimiz anılıyor’’dedi. Efendimizin namazı bize miras olarak bıraktığını belirten Bulut, ‘’İnsanlar, Allah Resulü’nün anlatıldığı ortamlara aç. Bu gece Şahintepe’de Allah Resulü’nün mirası dağıtılıyor’’ şeklinde konuştu.

‘’Bizi biz yapan en güzel modelimiz Peygamber Efendimiz’’
Ahmet Bulut, Kuran-ı ete kemiğe büründürseniz karşımıza Peygamber Efendimiz çıkar. Çünkü onun ahlakı Kur-an ahlakıydı. Onu tanımak için Kur’an okumalıyız’’diyerek, Peygamber Efendimizin ahlakını örnek almamız gerektiğini ifade etti.

2005 yılındaki hac ziyaretinde yaşadıklarına vurgu yapan Ahmet Bulut, ‘’İman etmedikçe cennete gidemezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmasınız’’ diyerek, izleyicilere de bu sözleri tekrarlatıp, salonda coşkulu anlar yaşattı.

Gece, Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgin’in, Ahmet Bulut’a çiçek takdim etmesinin ardından sahne alan Grup Dergah’ın söylediği ilahilerle son buldu.


---------------------------------------------------------------------------------

Şahintepe’de muhteşem Kutlu Doğum kutlaması ile Benzer Yazılar:

25 Nisan 2012 Saat : 10:20

Şahintepe’de muhteşem Kutlu Doğum kutlaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------