Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’ törenle açıldı

Son Güncelleme: 26 Aralık 2013 - 10:44 0 Yorum Yazar:

Başakşehir’de, KİPTAŞ tarafından 5,5 milyon TL harcanarak yapılan ‘İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’ törenle açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB tarafından Başakşehir’e 2 milyar 733 milyon TL yatırım yapıldığını belirtti.açılış töreniBaşakşehir’de KİPTAŞ (İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ) tarafından yapımı tamamlanan İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu açıldı. Açılışa Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Harun Karaca ve Ünal Kaçır, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin yanı sıra Şehit Mustafa Erdoğan’ın ailesi katıldı.
Okul bahçesine girdiği andan itibaren çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, çocukların dünyadaki yaşıtları ile rekabet içinde yetiştiğini belirtti ve velilerden çocuklarına örnek olmasını istedi. İBB olarak, eğitime çok büyük destek verdiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, KİPTAŞ’ın çeşitli ilçelerde 5 okul daha yapacağını müjdeledi.
Başakşehir’e 2 milyar 733 milyon TL’lik yatırım
İstanbul’a yapılan yatırımların, 33 milyarı ilçe belediyelerine olmak üzere, 60 milyar TL olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, sadece Başakşehir’e yapılan yatırım miktarının ise 2 Milyar 733 milyon TL olduğunu söyledi. Başkan Topbaş, “Başakşehir kurulurken buraya metro geleceğini kimse düşünemezdi. Bununla da kalmayacak, kuzeydeki bir havaalanıyla iletişim kuran bir metro ağıyla entegre olmak suretiyle İstanbul’un her noktasına erişebilecek. Başkanı olduğum Dünya Belediyeler Birliği’ne bağlı Belediye Başkanları, (Amsterdam, Rotterdam gibi) İstanbul’dan birçok modeli kendilerine örnek alıyorlar. Tüm dünyada en son teknolojiyle yapılan Metro ve diğer ulaşım sistemleriyle onlardan çok daha ileri bir kent haline geldik. İstanbul’u hak ettiği noktaya taşımak bizim omuzlarımızda bir yük, bir sevdamız, bir aşkımız, bir heyecanımız ve derdimiz var” ifadelerini kullandı.
HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’ törenle açıldı ile Benzer Yazılar:

26 Aralık 2013 Saat : 10:44

Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’ törenle açıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------