Sular Vadisi’ne Köşk Gibi Nikah Salonu

Son Güncelleme: 12 Eylül 2013 - 3:34 0 Yorum Yazar:

Gerçekleştirdiği proje ve çalışmalarla vatandaşın beğenisini kazanan Başakşehir Belediyesi Sular Vadisi’nde 250 kişilik nikâh salonu yapıyor.Tamamlandığında ilçede önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan nikâh salonu Şubat 2014′de tamamlanacak.
İnşasına bu hafta başlanacak olan Başakşehir Belediyesi Nikâh Salonu Vadi’de mevcut olan kubbeli bir binanın restorasyonu ve ilave yapılardan oluşacak.
Nikâh Salonu iki kattan oluşacak olan ve Türk İslam Mimarisiyle, modern mimarinin bütünleştiği binada kubbeler dikkat çekiyor.
nikah salonuVadide yer alan kubbeli mevcut yapıya çelik konstrüksüyonların yer aldığı bir bölümün ilave edileceği Nikâh Salonunda iki adet yürüyen rampa yer alacak. Yürüyen rampaların bulunduğu alanda binanın güneş ışığından daha fazla istifade edebilmek için özel bir mimari alanlar yapılacak.
Yine proje içersinde gelin arabası için özel olarak tasarlanmış olan ’100 m2′lik Revan Köşkü’ yer alacak.

Nikâh Salonu olarak kullanılacak olan kubbeli alanda her biri 25 m2 olan 3 adet gelin odası yer alacak. 46 m2′lik fuaye alanının yer aldığı projede 22 m2′lik arşiv odası, 25 m2′lik 3 adet VİP ve ofis odaları yer alacak.
250 kişilik 260 m2′lik oturma alanı bulunacak olan Nikâh Salonu’nun girişinde, genel mimariye uygun olarak Kemerli bir kapı yer alacak. 60 m2′lik sahneye sahip olacak olan salonun iç kısmında yer alacak olan ve tüm salona belirli aralıklarla yerleştirilecek olan ahşap sütunlu bölmeler yer alacak.
Projelendirilmesi, inşası ve tüm finansmanı Başakşehir Belediyesi tarafından karşılanacak olan yeni Nikâh Salonu’nun Şubat 2014′de tamamlanması planlanıyor.


---------------------------------------------------------------------------------

Sular Vadisi’ne Köşk Gibi Nikah Salonu ile Benzer Yazılar:

12 Eylül 2013 Saat : 3:34

Sular Vadisi’ne Köşk Gibi Nikah Salonu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------