TOKİ, Artık Yüksek Konut Yapmayacak

Son Güncelleme: 11 Kasım 2014 - 3:12 0 Yorum Yazar:

TOKİ uzun zamandır eleştirilere neden olan konut anlayışını değiştirme sinyali vermeye başladı.

TOKİ Başkanı Turan, bundan böyle yüksek katlı binalar yapmayacaklarını söyledi

TOKİ Başkanı Ergün Turan mahalle konseptiyle projeler yapacaklarını söyledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnşaat ve Çevre Sektör Kurulu’nun düzenlediği “2023’e Doğru TOKİ ve Geleceğin Şehirleri” konulu panele katılan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Yeni Türkiye Vizyonu doğrultusunda, nitelikli sosyal konut üretimini arttıracaklarını söyledi.

toki konutlarıErgün Turan, TOKİ olarak bundan sonra alt ve orta gelir düzeyine yönelik sosyal konut inşaatına öncelik ve ağırlık vereceklerini ifade etti. Yapılacak yeni konut projelerinin sosyal konut projelerini barındıracağını belirten Turan, “Türkiye’de ciddi manada sağlıklı konut açığı var, Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da isteği budur. Orta ve alt gelir grubuna yönelik projelere öncelik ve ağırlık vereceğiz” dedi. Toki’nin 2014 yılı sonu hedefinin 40 bin konut inşa etmek olduğunu bildiren Turan, “2015’e kadar 50 bin sosyal konutu inşallah ihale etmiş olacağız” diye konuştu.kayasehiristanbul.net

İnsanlar artık sadece ev değil yaşam alanları aradığına değinen Turan, “Bundan sonraki bütün yapılanmamızı bunun üzerine inşa edeceğiz. Son 3-4 aydır başladık bu projelere, 1 yıl sonra yeni projelerimizi sizlerde göreceksiniz” şeklinde konuştu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ, Artık Yüksek Konut Yapmayacak ile Benzer Yazılar:

11 Kasım 2014 Saat : 3:12

TOKİ, Artık Yüksek Konut Yapmayacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------