TOKİ Borç Yapılandırmasında yeni düzenleme

Son Güncelleme: 29 Eylül 2018 - 9:23 0 Yorum Yazar:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor.

Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum TOKİ‘den taksitle ev alanlara yönelik borç güncellemesi yapılacağının müjdesini verdi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın bu konuyla ilgili çalıştığını ifade eden Bakan Kurum, ”Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte vatandaşlarımıza bunları da duyuracağız.

Şu an diyelim ki enflasyon yüzde 18 veya 20, orada da yarı yarıya indirime gidiyoruz. Buradaki güncelleme yüzde 8’e geliyor. Enflasyon fiyatlara yansımayacak. Maksimum tavan belirledik ve o tavanla burada çalışacağız. Burada sadece kentsel dönüşüm uygulamasına has biz bunları 6 aylık yüzde 4 olarak belirledik. Dolayısıyla burada da güncelleme yüzde 4 yapılacak.”


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ Borç Yapılandırmasında yeni düzenleme ile Benzer Yazılar:

29 Eylül 2018 Saat : 9:23

TOKİ Borç Yapılandırmasında yeni düzenleme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------