TOKİ’den 172 Bin Kişiye Dev İndirim

Son Güncelleme: 13 Kasım 2011 - 1:00 10 Yorum Yazar:
Etiketler:

TOKİ konut veya işyeri alan yaklaşık 172 bin kişinin yararlanabileceği indirim kampanyası 21Kasım’da başlayacak.
Başbakanlık Toplu Konutİdaresi Başkanlığından konutveya işyeri alan yaklaşık 172 bin kişinin yararlanabileceğiindirim kampanyası 21 Kasım’da başlayacak. İdareye olan borçlarını hemen ödeyenlere yüzde 20, 3 taksitte ödeyenlere ise yüzde 17 indirim uygulanacak.

TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri sahiplerinin beklediği 2011 yılının son indirim kampanyasını 21 Kasım’da başlatıyor. Kampanyadan yaklaşık 8 milyar 98 milyon lira tutarında borç bakiyesi bulunan 169 bin 749 konut ve 2 bin 56 işyeri alıcısı yararlanabilecek.

Geçen yılın sonuna kadar yapılan konut ve işyeri satışlarını kapsayacak kampanya, 19 Aralık’ta son bulacak.

TOKİ, konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine yeni bir indirim kampanyası düzenledi. İdare, hak sahiplerine peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağladı. Buna göre, borç bakiyesini peşin olarak kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanacak. Kampanya kapsamında söz konusu indirimden faydalanmak isteyenler, konut kredisi de kullanabilecek.

Satış işlemlerini gerçekleştiren bankalar aracılığıyla yürütülecek kampanyadan, satışları 2010 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen, geri ödemesi 2010 yılı sonuna kadar başlamış ve devam eden konut ile işyeri sahipleri yararlanabilecek. Vadesi 12 aydan az kalan projeler ise kampanyadan yararlanamayacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların, Kasım ayı da dahil olmak üzere başvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü oldukları taksitlerini yatırmış olmaları gerekiyor. – ANKARA


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ’den 172 Bin Kişiye Dev İndirim ile Benzer Yazılar:

13 Kasım 2011 Saat : 1:00
  TOKİ

“TOKİ’den 172 Bin Kişiye Dev İndirim” için 10 Yorum

 1. feyzullah efe dedi ki:

  kampanyadan yararlanmak istiyorum fakat İstanbul için olan kampanyadan . gerekli bilgileri nerden bulabilirim ? şimdiden teşekkürler..

 2. feyzullah efe dedi ki:

  kampanyadan yararlanmak istiyorum fakak istanbul için olan kampanyadan. gerekli bilgiyi nerede bulabilirim..? şimdiden teşekkürler.

 3. Ümit dedi ki:

  TOKİ Kayaşehir için erken ödeme kampanyası yok anlaşılan. TOKİ Kayaşehir’deki tüm daireler 2011’de teslim edildi, yani 3-4 ayla indirimi kaçırıyoruz. Artık bizim erken ödeme indirim kampanyamızda seneye kaldı.

 4. mustafa sen dedi ki:

  kizlarim icin daire almak istiyorum ne ve nasil yapmam gerekiyor bilgilendiriseniz memnun olurum kayabasindan (kayasehir)

 5. hilal dedi ki:

  kayabaşından ev almak istiyorum bilgi istiiyorum şuanda kiiradayım hemen oturmak istiyorum beklemeden mümkünmü?

 6. halil ibrahim dedi ki:

  Buy yılın erken ödeme indirimi ne zaman açılabilir bir bilgisi olan var mı acaba?
  Bir sorumda şu: toplam borcumuz aldığımızda 77 küsurdu bunun üstün den mi yüzde yirmi indirim olacak?
  selamlar

TOKİ’den 172 Bin Kişiye Dev İndirim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------