Toki İstanbul’da Nerede Konut Yapacak?

Son Güncelleme: 6 Mart 2019 - 8:05 4 Yorum Yazar:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesinin ayrıntılarını açıkladı. İstanbul’a kaç adet konut yapılacak? Hangi semtlerde Toki Konut satışı yapacak?

toki logoÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “50 bin konut için talepleri 19 Nisan’a kadar alacağız.” dedi ve konutların 6 bin 300’ünün İstanbul Başakşehir ve Esenyurt’da yapılacağını duyurdu. “Başvuruları 6 Mart itibariyle almaya başlayacağız” diyen Kurum, “240 aylık vadeyle kira öder gibi ödeme yapılabilecek.” dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle, 67 şehirde 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesini başlattı. TOKİ tarafından inşa edilen 53 bin 626 konut ve 130 tesisin açılışının da gerçekleştirildiği

“Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konutun Tanıtımı ve 53 Bin Sosyal Konutun Teslimi” töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 53 bin konutu, alt ve orta gelir grubu vatandaşa bu törenle birlikte teslim edeceklerini belirterek şöyle konuştu: “İstanbul’da ve tüm Türkiye’de, 67 ilimizde, 50 bin sosyal konut uygulamasını, talep toplamasını bugün inşallah başlatacağız. Sadece İstanbul’umuzda 6 bin 300 tane sosyal konut yapacağız.”

YÜZDE 10 PEŞİNAT NTV yayınına da katılan Bakan Kurum, konuya ilişkin ayrıntıları anlattı. 2+1 ve 3+1’lik konutların, yüzde 10’luk peşinatlarla satılacağını söyleyen Kurum, çarşamba gününden itibaren başlayacak başvuru sürecinin 19 Nisan’a kadar süreceğini ifade etti. Kurum, başvuru şartlarına ilişkin şunları söyledi:

Alt gelir grubu ve orta gelir grubuna, aynı zamanda şehit ailelerimize, gazilerimize ve emeklilerimize yönelik kontenjanımız olacak. Yüzde 10’la başlayacağız yüzde 12, yüzde 15 peşinatlarımız var. 240 aya kadar vadelendirilebilecek. Bizim özümüzü kültürümüzü yansıtacak şekilde az katlı 4-5’i geçmeyen örnek bir şehircilik anlayışını tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz.

Başvuru sahiplerimizin o ilin sınırları içinde en az bir yıl oturuyor olmaları gerekiyor. 2+1 konutlarımız için 25 yaşını, 3+1 için de 18 yaşını doldurmaları gerekiyor. 2+1 konutlarımız için en fazla 4500 lira geliri olabiliyor, İstanbul için de 4800 lira olabiliyor. 3+1 de gelir şartımız yok. 2+1 konutlarımız için 388 liradan başlayan taksitlerimiz var. Bu ilimize göre değişiyor. 50 bin konutun 6300 tanesi İstanbul’da, 2934 tanesi Ankara’da, 2500 tanesi İzmir’de, 2200 tanesi Adana’da yapılacak.


---------------------------------------------------------------------------------

Toki İstanbul’da Nerede Konut Yapacak? ile Benzer Yazılar:

6 Mart 2019 Saat : 8:05

“Toki İstanbul’da Nerede Konut Yapacak?” için 4 Yorum

  1. Hazal kurtaran dedi ki:

    Taleplerin 6martta alinacagi yazilmis. Nereden aliniyor bu talepler? Detayli bilgi verirseniz ona gore hareket edeyim.

  2. Nikail karaman dedi ki:

    Toki 50 bin konut istambulun neresindeyapılıyor başvuru süresi çekiliş nezaman oluyor

  3. Gökhan polat dedi ki:

    TOKİ İstanbulda nerde konut yapacak

Toki İstanbul’da Nerede Konut Yapacak? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------