Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit

Son Güncelleme: 23 Ekim 2017 - 1:32 19 Yorum Yazar:

 • Anasayfa
 • Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit

TOKİ, İstanbul Kayabaşı’nda yeni bir konut projesine hazırlanıyor. 1500 konutlu projede taksitlerin 600 liradan başlaması planlanıyor.

Geçen ay İstanbul Kayabaşı’da dar ve orta gelirli vatandaşlar için 1892 konutu kurayla satışa sunan TOKİ 39 bini aşkın talep alınca yeni bir sosyal konut hamlesi başlatmaya karar verdi. 20 kat talep alan evlerin sahiplerini bulduğunu belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Şimdi de yeniden İstanbul’da dar gelirli vatandaşlarımız için 1500 konutu satışa sunacağız. Başvurular altı ay içerisinde başlar. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız” dedi. Kayabaşı’nda yer alacak konutların fiyatının 150 bin liradan, taksitlerin ise 600 liradan başlaması bekleniyor.

ÖNCELİK HİÇ EVİ OLMAYANDA

Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır önemli projeler geliştirdiklerini vurgulayan TOKİ Başkanı Turan, “Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük konut projelerimiz oluşturuyor. Amacımız hiç konut sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaktır. Anadolu’da olduğu gibi İstanbul’da da konut üretimimize hızla devam ediyoruz” dedi.

YÜZDE 95 SOSYAL KONUT

TOKİ’nin son 14 yıllık süre içinde ürettiği konutların yüzde 85’inin hiç konut sahibi olmamış vatandaşlara yönelik sosyal konut niteliğinde olduğunu vurgulayan Turan, “Son yıllarda ürettiğimiz konutların ise yaklaşık yüzde 95’i sosyal konuttur. Bu konutlar öncelikle dar ve orta gelir düzeyindeki vatandaşlarımıza verilmektedir. Bu grupların içerisinde engelliler, şehit aileleri ve maluller ile emekliler için ayrı bir kontenjan ayırılmış durumdadır” dedi.

14 yılda 805 bin konut

TOKİ’nin 1984 yılında kurulduğunu fakat 2002 yılına kadar 19 yılda sadece 43 bin 145 konut üretebildiğini belirten Turan, şunları söyledi: “Türkiye’de ki konut sorunu çözmek için kurulan bir idare olan TOKİ, bu yıllar aralığında, kentsel dönüşüm, sosyal donatılar, eğitim kurumları, stadyumlar, hastaneler inşa ederek her alanda Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlamıştır. 1984-2002 yılları arasında 43 bin konut üretebilen idaremiz, 2002 yılından bugüne gelindiğinde 805 bin konut üreten bir idareye dönüşmüştür. 19 yılda sadece 43 bin konut üreten bir idareden, her yıl yaklaşık 65 bin konut üreten bir idare konuma geldik. Artık sadece nicelik değil nitelik anlamında da kendimizi yenileyerek ülkemizin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyoruz.”


---------------------------------------------------------------------------------

Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit ile Benzer Yazılar:

23 Ekim 2017 Saat : 1:32
  TOKİ

“Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit” için 19 Yorum

 1. Gülşah Karasu dedi ki:

  Dar gelirliler için deniyor fakat peşinatta 20 bin 40 bin gibi meblağlar isteniyor Türkiye de yok öyle bir dar gelirli benim bin tlm dahi yok kenarda nereden bulacagim o parayı,faizle kredi almakta istemiyorum yani biz dar gelirli miyiz fukara mi bizim bi adımızı koyun,peşinatları ona göre ayarlayın.

 2. Muhammed Turgut dedi ki:

  Peki bu ne basvurular ne zaman baslayacak.illa istanbulda yasamis olmak mi gerekli baska bir sehirden basvuru yapamazmiyiz istanbuldaki tokiye.bi de bu direk satis mi olacak

 3. ALİ ÜNAL dedi ki:

  bir evim olacak inşallah

 4. Uydu servisi dedi ki:

  Başvurular da öncelik hiç evi olmamışlar da deniliyor. Bu kişiler kura da öncelikli mi olacak yoksa, sadece bu kişiler mi kayıt yapabilecek?

 5. MERYEM AĞIR dedi ki:

  ORTA gelirli satışların peşinatı gibi abartılı bir rakam inşallah konulmaz.Gerçekten 600TL olucaksa bence güzel bir proje dört gözle bekliyoruz.ayda 1150 kira ödemekten bıktık artık.

 6. Deniz güneş dedi ki:

  TOKİ evlerine başvuru nereye yapılacak iletişim ya da satış ofisi nerededir

 7. selahattin genc dedi ki:

  Hayırlısı inşallah böyle bişey olursa çok iyi olur inşallah.ailede evi olmayanlar alsın lüyfen rica ediyorum ihdiyacı olmayan başvuru yapmasın.gerçekten şunu unutmayın sizden daha kötü durumu olan vatandaşlarımız var.inşallah bu da yalan çıkmaz bankaya gittim başvuru yapmak için hiç kimse ilgilenmedi.INŞALLAH HAYIRLI OLUR.Başvurular internettende yapılsın.

 8. Şükran gurses dedi ki:

  Ev sahibi olmak istiyorum inşaallah Allah odeme kolaylığı versin birde ömürler versin birde yapılan evler gercek olsa

 9. İsmail Bayraktar dedi ki:

  Bir ev sahibi olmak istiyorum tabiki fakat başvuru formu olsaidi doldururduk başvuruyu nereye yapılacak .yada bir iletişim tlf vs nasıl ulaşa biliriz.bu proje hakkında nasıl bilgi alabiliriz.

  saygılarımla.

  İyi çalışmalar.

 10. Hasan Ali dedi ki:

  Dar gelirler için diyorsunuz fakat çok fazla peşinat istiyorsunuz. Gerekli bilgi verilsin artık şu peşinatları da düşürün … Kiralar aldi başını gidiyor. Umarım bu sefer uygun birşeyler olur.

 11. Sevgi gündüz dedi ki:

  Ben tokiden allahın izniyle başvurmak istiyorum braz bilgi verirseniz nerden ulaşıcaz başvuru için dönüş yaparsanız memnun olurum gerçektende evi olmayanlara öncelik tanınsın inşallah bir evimiz olur sizlerin sayesinde

 12. Ayşe deniz dedi ki:

  Hayırlı akşamlar toki ile ilgili bilgi almak istiyorum bize bilgilendirirseniz çok memnun oluruz teşekkür ederiz

 13. azize taştekin dedi ki:

  selamlar toki başkanım turan ergün bey ben zihinsel engelli bir vatandaşım hiçbirşeyim yok devlet dahi maaş vermiyor bizlere iş dahi vermiyor sonra tokide bile öncelik engellilerin ve engellilerin ailesinin ablasının kardeşinin kendisinin anne ve babasının diyorlar ama hiçte öyle birşey yok gerçekten benim bu zamanaca kadar hiç evim olmadı istanbul bakırköy osmaniyede bile iki gecekondumuz vardı anavatan partisi döneminde bir yada iki adet apartman dairesi vericez dediler yalan yapıp yerimizi yıktılar ve yerimizide geri vermediler yıllarca belediye tarafından işgal altında tutuldu 18 ağustos depreminde bile evimin yerinde oturamadım depremzede bankları konup ne olduğu belirsiz şarapçılar ayyaşlar oturtuldu sonra oturma park alanı oldu halada yerimizi vermediler bende tokiden bir daire sahibi olmak istiyorum bildiğim kadarıyla PEŞİNAT 2000 TL. TAKSİT AYLIK 600 TL. ÖDEME 10 YIL YANİ 120 AY ŞEKLİNDE İSTEYENE 240 AY TAKSİTLE YANİ 20 YIL ÖDEME ŞEKLİYLE YANLIZ 1.TAPU TESLİMİ NE ZAMAN OLUYOR? 2.DAİRELER 3+1 ŞEKLİNDE HERHALDE DOĞRUMU? 3.DAİRE ÖDEMESİNİ YAPARKEN ALMIŞ OLDUĞUM DAİREYİ İSTEDİĞİM KİŞİYE GÜVENİLİR OLMAK VE TC. VATANDAŞI OLMAK KAYDIYLA İSTEDİĞİME VEREBİLİRMİYİM? 4.DAİREYİ ALIRKEN TAKSİTLE YA DA TOPLU BİR ŞEKİLDE TİKO PEŞİN ÖDEYİPTE ALIP SADECE ÖDEMEYİ BANKAYA ÖDEYEBİLİYORMUYUM? 5.EN SON OLARAKTA BAŞVURU İÇİN TOKİNİN BAŞKANLIK BİNASINAMI GİDİP BAŞVURU YAPIYORUZ YOKSA GENE HALKBANK ARACIĞIYLAMI 2000TL. PEŞİNAT YATIRIP BAŞVURUYORUZ? SORULARIMA HIZLI BİR ŞEKİLDE CEVAPLANDIRDIĞINIZ İÇİN ÇOK MÜTEŞEKKİR OLDUM SAĞOLUN VAROLUN İYİ ÇALIŞMALAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE EFENDİM İYİ SENELER OLSUN İNŞAALLAH AMİN

 14. Nülüfer albayrak dedi ki:

  35 yıldır hep evim olsun istemişim inşallah nezaman başlıycakdevlletten allah razıolsun

 15. Nülüfer albayrak dedi ki:

  Peşinat çoķ olmax inşşallah

 16. Nülüfer albayrak dedi ki:

  Peşinat az olur inşallah

 17. Nülüfer albayrak dedi ki:

  Eşimin sosyal güvenligi yok nasıl olurmu

 18. Nülüfer albayrak dedi ki:

  Peşinat az olur inşallah taksitler iyi

 19. Asiye akyar dedi ki:

  Allah rızası için biktik artık kira ödemekten kiralar aldı başını gidiyor zengin dahada zengin oluyor bizimde bir günümüz gülsün artık.

Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------