Toki Kayaşehir 22.Bölge Daire İçi Planları

Son Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 10:47 0 Yorum Yazar:

19 Ekim 2020 tarihi itibari ile başvuru toplamaya başlayan Toki Kayaşehir 22.Bölge Daire İçi ve vaziyet Planları yayınlandı.

Vaziyet planlarının görsellerinde de görüleceği üzere esnek ve çok amaçlı bir kullanım sunuluyor. Sosyal yaşam ve komşuluk ilişkilerinin gelişimine katkı sağlayacak bir tasarım içinde planlanan projede, konutlar arasında yer verilen “komşuluk avluları” bulunuyor. Bu sayede konut sakinleri arasındaki dayanışmanın bir mahalle anlayışı içinde güçlenmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

Çevre ilişkileri gözetilerek insanı odağa alan bir yaklaşımla projelendirilen çalışmada, her kesim ve yaştan kullanıcıya açık, engelli dostu bir yaşam merkezi kuruluyor. Tasarımlar, çeşitli fonksiyonları günün her saati yaşayan, esnek ve çok amaçlı kullanımlara olanak sağlıyor.

AKTİF VE PASİF YEŞİL ALANLAR
Yerleşim projelerinde, herkes için yeterli erişilebilir ve konforlu açık alan düzenlemesiyle memnuniyeti ve yaşam kalitesini artırmayı gözeten TOKİ, bu anlayışı Kayaşehir 22.Bölge projesine de yansıtıyor. Uygulamada, konut sakinlerinin boş zamanlarını değerlendirebileceği sosyalleşme imkânı sunan ve eğitici işlev üstlenen parklara da yer veriliyor. Alan genelindeki aktif ve pasif yeşil alan ile ortak kullanıma açık rekreasyon alanları sayesinde gerek peyzajla gerek insanlar etkileşim ortamı oluşturuluyor.

 

VAZİYET PLANI


İstanbul Kayaşehir 399 Konut


862 Konut Vaziyet Planı 1


862 Konut Vaziyet Planı 2

 


PLANLAR VE GÖRSELLER

A1 TİPİ 4+1 Kat Planı (862 Konut)


D1-D2 TİPİ 1+1 Kat Planı (862 konut)


İstanbul Kayaşehir 399 C Blok 4+1


 


---------------------------------------------------------------------------------

Toki Kayaşehir 22.Bölge Daire İçi Planları ile Benzer Yazılar:

26 Ekim 2020 Saat : 10:47

Toki Kayaşehir 22.Bölge Daire İçi Planları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------