TOKİ Kayaşehir’de 854 yeni konut yapacak

Son Güncelleme: 18 Kasım 2017 - 11:40 7 Yorum Yazar:

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’daki yeni projelerine ara vermeden devam ediyor. Başakşehir Kayaşehir bölgesini baştan inşa eden TOKİ, bölgede 854 konut yeni projesi hazırlanıyor.
Son olarak İstanbul Kayaşehir’de satışa sunduğu 1800 konuta 40 bin başvuru gelmesi, TOKİ’yi harekete geçirdi. TOKİ Kayaşehir 22. Bölge’de 854 adet konuttan oluşacak yeni projeye başlamaya karar verdi. Projenin ihalesi 26 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

TOKİ, İstanbul’un Başakşehir ilçesinin Kayaşehir 22. Bölge’sinde yeni bir proje yapacak. İhale hazırlığına başlayan TOKİ, bölgede 854 adet yeni konut inşa edecek. Projede konutların dışında 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye, 592 araçlık kapalı otopark yer alacak. Bunların yanı sıra proje kapsamında çevre düzenlemesi de yapılacak.

İhale 26 Aralık’ta

TOKİ Kayaşehir 22. Bölge 854 konut ihalesi 26 Aralık 2017 Perşembe günü saat 14:00’te yapılacak. İhale sonunda kazanan firma projenin inşaat çalışmalarına başlayacak.

Kayaşehir 22. bölge hangi gelir grubuna hitap edecek?

Proje kapsamında inşa edilecek konutların hangi gelir gurubuna satılacağı henüz belli değil. Projenin ihale süreci ve diğer tüm detayları ilk olarak Evden Haberler duyuracak.

TOKİ Kayaşehir 22. Bölge Konutları ne zaman satışa çıkacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

Projede daire satışlarının 6 ay sonra başlaması öngörülüyor. Ancak TOKİ’nin İstanbul’da süren kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmak amacıyla bazı konutlarını belediyelere devredebileceği belediyelerin de bu konutları kentsel dönüşümde kullanacağı ifade ediliyordu. Bu projenin o konutlara dahil olup olmadığı belirsiz.

TOKİ Kayaşehir 22. Bölge konutları daire fiyatları

TOKİ aynı bölgede geçtiğimiz aylarda da bir satış gerçekleştirmiş, projede daire fiyatları 140 bin TL’den başlamıştı. Orta gelir grubuna hitap eden o projedeki fiyatların 22. Bölge Kayaşehir konutları için de geçerli olması bekleniyor.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ Kayaşehir’de 854 yeni konut yapacak ile Benzer Yazılar:

18 Kasım 2017 Saat : 11:40

“TOKİ Kayaşehir’de 854 yeni konut yapacak” için 7 Yorum

 1. Hamide alçep dedi ki:

  Bu projeye bende dahil olmak istiyorum satışlar me zaman başlayacak fiat aralıkları ne olucak aylık ödemeleri v.s.bende ev sahibi olmak istiyorum böyle bir proje dişinda ev sahibi olmam mümkün deil imkanlar kısıtlı lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum.en kısa zamanda bilgi vermeniz dileğiyle.

 2. Adem kör dedi ki:

  Bende ev sahibi olmak istiyorum basvurular ne zaman olucak nereye nekadar para yatacak lutfen yardımcı olurmusunuz

 3. İzzet hasanoglu dedi ki:

  Başvuru nereye nezaman başlıyor katilmak istiyorum

 4. Mehmet sait ataş dedi ki:

  İnşahlah dar gelirler içindir toki projesi
  Bende yazılmak istiyorum

 5. Bedia kilic dedi ki:

  Sa cok merak ediyorum bu kadar alt gelirli insanlar bas vuru yapiyor onlardan bi taneside benim 2 veya 3 kere basvurduk bize cikmadi da hep niye mali mulku olan insalara cikti? Hem alt grubu deniyor adamlar 2 .3 . Evlerini aliyorlar tokiden bu nasil oluyor ???? Gecenlerde yine toki ev yapti pesinatlar dudak ucuklatiyor 100 milyar bu nedir yaa insanlarin o kadar parasi olsa tokiye niye yazilsin gider baska bir yerden alir tekrar yazilicaz insallah bu sefer daha uygun pesinat isterlerde yaziliriz da bizede cikarda bi ev sahibi oluruz .

 6. Rabia Demircan dedi ki:

  Tokı Sakarya Kurucuk bölgesine, yada Adapazarına konut yapacakmı.??????

 7. Müyeser ünlü dedi ki:

  Toki ye başvuru yaptık daha önce çıkmadı malesef artık toki de zenginlere çalışan bi firma olmuş evi olanlar yazılıp ev sahibi oldular bizim gibi Dargelirliler hala kira da kiralar aldı başını gidiyor daha önceki proje de peşinatlar çok yüksekti inşallah bu sefer düşük tutarlar artık bizde ev sahibi olalım evi olanlar tekrar başvuru yapmasınlar hakkımıza giriyorlar toki yetkilileri lütfen bu yorumları okuyun buraya yorum yapan herkeste evi olamayan Dargelirliler sesimizi duyun artık bizimde ev sahibi olmaya hakkımız var hakkımızı yiyenlere hakkımız helal değildir

TOKİ Kayaşehir’de 854 yeni konut yapacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------