TOKİ konutları artık daha modern olacak

Son Güncelleme: 8 Mayıs 2012 - 8:22 0 Yorum Yazar:

TOKİ konutları artık daha modern olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ’nin artık daha modern yaşam alanları üreteceğini söyledi.

Bayraktar, “Ülkemiz enerji bakımından dışa bağımlı, bundan sonra yapacağımız konutlarda enerji tasarrufu önceliğimiz olacak” dedi.

Türkiye’de kullanılan enerjinin yüzde 45’nin konutlarda kullanıldığı bilgisini veren Bayraktar,konutlarda enerjiyi yüzde 40 oranında düşürmek istediklerini aktardı. Bu tasarrufun ülkeekonomisine yaklaşık olarak 12 milyar dolar katkı sağlayacağını söyledi.

“DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN KONUT YAPIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEĞİZ”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ve Erzurum’un yerel yöneticileriyle bürokratlarının katıldığı değerlendirme toplantısı düzenlendi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Erdoğan Bayraktar, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bayraktar, dar gelirli vatandaşlar için konut yapamaya devam edeceklerini aktardı. Bunun yanında sadece apartman dairesi değil, modern yaşamın gereği olan sosyal tesisleri de yapmaya başlayacaklarının müjdesini verdi. Bayraktar, “Bundan sonra hem Erzurum’da hem de Türkiye’de yapılacak olan konutlarmodern olacak, konfor sağlayacak insanların rahat ve refah içinde hayatsürmesini temin edecek yapılar olacak. İnsanlara sadece konut değil nefes alacakları yaşam alanları üreteceğiz” dedi.

Şehirleri depreme, afete, yangına ve sele dayanıksız yapılardan kurtarmak istediklerini belirten Bayraktar, “Kentsel dönüşümü tamamlamak için hedefimiz 2023. Ancak, bu süreç içerisinde bölgelerimiz risk durumlarına göre bölünerek, 2, 5, 10 yıllık gibi sürelerle kentsel dönüşüme tabi tutulacak” dedi. Bayraktar, Biz gelişmiş bir ülke olma, kalkınmış ülke olma yolunda çok ciddi bir gayret içindeyiz” ifadelerini kullandı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN YEREL YÖNETİMLERE BÜYÜ İŞ DÜŞÜYOR”
Bayraktar vatandaşın dönüşüm istemelerinin işlerini kolaylaştırdığını belirtti. Kentsel dönüşüm master planının yüzde 80 tamamlandığını ifade eden Bayraktar, bu planın bilimsel verilere dayalı olduğunu hatırlattı. Planın uygulaması için yerel yönetimlere büyük iş düştüğünü anlatan Bayraktar, “Hangi şehir daha istekli davranırsa biz önceliği oraya tanıyacağız” şeklinde konuştu.

Bayraktar, yaptıkları değerlendirme sonunda Erzurum’da 23 ile 27 bin arasında konuta ihtiyaç olduğu bilgisini verdi. Bayraktar, “Erzurum’da cazibe merkezi olan tarihi dokunun ortaya çıkması, sarayların, kervansarayların, kümbetlerin, camilerin, çeşmelerin, hanların, hamamların, bütün tarihi eserlerin ortaya çıkması için yenilenmeye ihtiyaç var. Bunun için biz hazırız” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise TOKİ’nin Erzurum’da yaptığı çalışmaların olumlu karşılandığını ifade ederek, “Dar gelirli vatandaşlarımız için sosyal konutların üretilmesine devam edilmesini istiyoruz” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ konutları artık daha modern olacak ile Benzer Yazılar:

8 Mayıs 2012 Saat : 8:22

TOKİ konutları artık daha modern olacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------