TOKİ lüks konut yerine ofis yapacak

Son Güncelleme: 3 Ocak 2015 - 12:19 0 Yorum Yazar:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) strateji değiştiriyor. Lüks konutlardan elde ettiği gelirlerle fakirlere ev yapan TOKİ, lüks konut yerine ofis ve otelden para kazanacak.
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ’nin lüks konut üretiminden çekilerek tamamen orta ve düşük gelir grubuna odaklanacaklarını söyledi.toki kayaşehirTuran, oluşacak gelir kaybını da iş merkezi ve otel yaparak telafi edeceklerini söyledi. TOKİ’nin yeni başkanı Turan, kurumun bundan sonra izleyeceği yeni stratejileri bir grup gazeteciye anlattı. Turan“Yüksek gelir grubundaki konutlarla ilgilenmiyoruz. Lüks konut segmenti en fazla yüzde 5 olur.Finansmanı da başka yerden sağlarız. Konut yapılacak bir yere iş merkezi,ofis ve otel yaparsan, daha azla kazanırsın. Merkezdeki arazilerde artık daha çok nitelikli binalar ile iş merkezleri olacak. Konut yapsam 3 bin dolar elde edeceksem, iş merkezi ile 12 bin dolar getirisi olur”dedi.

KALİTENİN YANI SIRAMALİYET ARTACAKkayasehiristanbul.net
Turan, TOKİ konutlarının daha kaliteli malzemeden yapılacağını belirterek “TOKİ konutlarının kalitesi artacak. Artık evlerimiz kalitesiyle anılsın”dedi. Turan maliyetin yüzde 7-8 artacağını ancak konut fiyatlarına yüzde 3 yansıyacağını kaydetti.

HABERİN DEVAMI: http://kayasehiristanbul.net/toki-luks-konut-yerine-ofis-yapacak/


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ lüks konut yerine ofis yapacak ile Benzer Yazılar:

3 Ocak 2015 Saat : 12:19
  GENEL

TOKİ lüks konut yerine ofis yapacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------