TOKİ Park Projesinin İlki Kayaşehir’e Yapılıyor

Son Güncelleme: 10 Şubat 2018 - 10:02 0 Yorum Yazar:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, büyük çaplı park projeleriyle ilgilendiklerini belirterek, “Bunu TOKİ Park olarak isimlendirdik. İstanbul’da şu anda 4 tane büyük çaplı çalışmamız var. Birincisini bu yıl içinde açmış olacağız” dedi.

TOKİ Park Projesinin İlki Kayaşehir'e Yapılıyor

AA Finans Masası’na konuk olan Turan, 19 yılda 43 bin konut üreten TOKİ’nin son 13 yılda 822 bin üretim yaptığını, 2016’da 65 bin, 2017’de 60 bin konut ürettiklerini ve sattıklarını bildirdi. Turan, bu yıl asgari 60 – 70 bin konut hedefi koyduklarını söyledi.Çok ses getirecekTOKİ’nin şu anda ilk defa büyük çaplı park projeleriyle ilgilendiğini  aktaran Turan, şunları kaydetti:“Şu anda İstanbul Kayabaşı’nda, tamamlandığında toplam 2 milyon metrekare olacak bir park yapıyoruz. Şu an 350 bin metrekaresini ihale ettik. Örnek bir park olacak. Tesis, bina ağırlıklı değil, ağaçlarla, yürüyüş yollarıyla  daha ekolojik bir park inşa ediliyor. İnşallah bu sonbahar aylarında açmış olacağız.

Bunları, TOKİ Park olarak isimlendirdik. Birincisini bu yıl açmışolacağız.Bunlar bizim tek başına yapıp işleteceğimiz şeyler değil. Biz bunları Büyükşehir Belediyesine vereceğiz. Pendik’te bir arazi satın aldık ve orada çalışmalar yapıyoruz. 300 bin metrekare kesintisiz bir koru alanı inşa ediyoruz. Denize bakan bir koru olacak. İçerisinde bir sosyal tesisin olacağı, diğer bütün alanın ağaçlar ve yürüyüş yollarıyla çevrili olacağı bir koru alanın bu yıl içinde inşa etmiş olacağız.”Turan, bu şekilde müjdeleyecekleri önemli 2-3 yer daha olduğunu  belirterek, “İstanbul’da vatandaşlarımızın beklentisi olan, ‘TOKİ buralara ev yapmasa da şöyle yapsa’ diyeceği, Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatı olan yerler var. Çok ses getirecek yerler. İstanbul’da şu anda 4 tane büyük çaplı çalışmamız var” diye  konuştu.

Faiz yüzde 1’in altında olmalıTuran, faizlerin geldiği noktada ne konut edinmek isteyen vatandaşların, ne de  konut veya sanayi yatırımcılarının bir şey yapmasının mümkün gözükmediğini belirterek, “Faiz oranlarının mutlaka yüzde 1’in altında olması gerekir. Herkesin  zorlandığı bir yerde bankalar kârlarını artırıyorsa ortada bir sorun var demektir” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ Park Projesinin İlki Kayaşehir’e Yapılıyor ile Benzer Yazılar:

10 Şubat 2018 Saat : 10:02

TOKİ Park Projesinin İlki Kayaşehir’e Yapılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------